EYT Federasyon Genel Başkan Yardımcısı Alper Özüpak EYT'lilere seslenerek, '' Hak aramamız dünyaya örnek olmaya devam edecek dedi.

Alper Özüpak EYT'lilere seslenerek bugünlere kolay gelinmediğini söyledi.

Özüpak açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

''Mağduriyetimizin 23. Yılında kamuoyunun en çok konuştuğu tartıştığı konu haline gelen EYT mağdurlarının sorununu çözümle beraber bizi mutlu edebilirler di. Hak mağduriyeti bitirilerek umutlu ve hayata sarılan bir mağdur kitlesine kavuşabilirdik. Siyaset mekanizmasına inanmayan EYT liler olarak yine beklemeye geçmek zorunda kalan kitle Aralık ayı diye tarih verilen o güne kadar durmadan dinlenmeden unutturmadan gündem den düşmeden mücadeleye devam edeceğiz.

Bu sürece kolay gelinmedi 5 yıl önce EYT haberini internetten arardık ve bir haber bulunca sevinçle paylaşım yapar dık. Bugün EYT haberini yapmayan ne bir televizyon nede bir haber portalı kalmadı herkes EYT uzmanı oldu bilende konuşuyor bilmeyende konuşmaya devam ediyor.

Peki bu sürece kolay mı gelindi?

Biz ilk il dışı toplantılara giderken bizi karşılayan 3 beş arkadaş la toplantı yaparak buralara geldik . Düzce deki toplantı ilk toplantımız dı ve 3 arkadaşa karşı biz arkadaşlarımızla orda bulunduk ve bugün bir basın açıklamasına binlerce katılım yapan davasına sahip çıkan bir kitlemiz oluştu. Bunu başaran bu güveni veren EYT Federasyonu yönetimi ve il dernek başkanları ile yönetim kurulları il temsilcisi arkadaşlarımız ın öz verileriyle davaya sahip çıkmalarıyla hiç vazgeçmeden gece gündüz sosyal medyada var olan emektar EYT lilerle EYT davası buralara geldi.

Arkamızda 1 mağdur arkadaşlarımızı bırakmadan mücadeleye devam edeceğimizi bütün kitlenin hafızasına işleyen Genel başkanımız Gönül BORAN ÖZÜPAK bize önder oldu ve davamıza sahip çıkmamız için gece gündüz herkese bu dayanışma da örnek oldu. Örnek olmaya da devam edeceğiz ve hak aramamız Dünya ya örnek olmaya devam edecek.

EYT Mağdurlarını ve bu mücadeleyi sosyologlar ve toplum bilimciler araştırmalı ve her siyasi paydaştan binlerce iş kolundan mağdurları bir araya getirip milyonların katıldığı mitinglerde işçi emekçi ye umut olan bu hak arama araştırılmalı ve son 20 yıl da ülkemizin hak aramada kırmadan dökmeden hak aranabileceğini kitlelerin yan yana gelerek hakkım için bende varım diyebilen bir anlayışı ortaya koymak ve bu toplum bilincinin ortaya çıkarılması hiç kolay olmadı. Biz başardık ve şimdi bıkmadan usanmadan haklarımızı eksiksiz alıp binlerce insanla bir halay kurarak burda da rekor kırıp hep beraber haykıracağımız günü bekliyoruz. Yaşasın Eyt kardeşligimiz

Bilgin tarih vererek duyurdu: İşte EYT'de son durum... Bilgin tarih vererek duyurdu: İşte EYT'de son durum...

Alper Özüpak
EYT Federasyonu Gnl Bşk Yrd''