Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, EYT'lilerin Maltepe'de haklarını talep etmek için düzenledikleri mitinge katıldı. İnce, İşçi Haber mikrofonuna açıklamalarda bulundu.

EYT'liler dün gerçekleşen Maltepe miting alanında buluştu. EYT mitingine siyaset dünyasından birçok isim katıldı. Bu isimlerden biri de  Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'ydi. İnce miting heyecanını İşçi Haber ile paylaştı.

Efe Rakı'da sendikalaşmaya geçit yok! 24 işçiyi attılar! Efe Rakı'da sendikalaşmaya geçit yok! 24 işçiyi attılar!

İnce, " Bu devlete vergi veriyoruz, bize köprü yapsın diye köprüden geçerken tekrar para istiyor. Mitingde bulunanlar görevini yapmış ona rağmen devlet 'hayır' diyor. 'Sen görevini yaptın ama ben yapmayacağım' durum bundan ibaret. Kaç yıl pirim ödeyeceksin? 20 ya da 25 yıl, zamanında böyleydi ve böyle başladı. Maçın ortasında kuralları değiştiriyorlar. İnsanların haklı taleplerine destek olmak için buradayız. EYT'liler haklılar, meydanlar haklı...

İnsanlar görevlerini yapmışlar, primlerini ödemişler, şimdi sırada devletin görevini yapması var. Bunun için meydanları dolduran EYT’lilere destek veriyorum." dedi.