İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, tv100'de Yüzler Kulübü'nde Gürkan Hacır'ın sorularını yanıtlayarak EYT'yi kaçıranlara yol gösterdi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, emeklilikte yaşa takılananlar (EYT) düzenlemesine ilişkin birçok açıklamalarda bulundu."Seçim yaklaştı, sandığı gördü, işler iyiye gitmeyince EYT sorununu çözmek için adım atıldı"

AFAD açıkladı: Kimliği bulunamayan cenazeler 24 saat sonra defnedilecek AFAD açıkladı: Kimliği bulunamayan cenazeler 24 saat sonra defnedilecek

İYİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ERHAN USTA OLDU - Gazete Grafiti

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta açıkladı

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, EYT'yi bir ay, bir hafta ya da  bir günle kaçıranlara ilişkin de yol gösterdi. "Henüz kanun gelmedi, nasıl çözeceklerini tam biliyor değiliz. 2 milyon 250 bin kişi deniyor ama rakam fazla. Potansiyel EYT’liler de var. Staj mağdurları tamamen ayrı. Eylül 1999’da reform yapılmıştı. SGK kanunundan önce girip şu an itibariyle prim ödeme kanunun prim ödeme gün sayısını doldurup bekleyenler vardı. Şu an 2 milyon 250 bin kişi, hatta onun biraz daha üzerinde olacak. Bunların SSK’lıların, Bağ-Kur’lular büyük ölçüde emekli olacak. Eylül 1999 öncesi girişli olup 1-2 ay sonra prim ödeme gün sayısını dolduracak ama yaş nedeniyle bekleyecek 1,8 milyon kişi burada var. Buraya verip buraya vermemek olmaz. Dava konusu olur ve rahatlıkla kazanılır."