Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, KPSS oturumlarının iptal edilmesiyle ilgili açıklamada bulunarak personel alım süreçlerinin yeni takvime göre güncelleneceğini duyurdu. Altun, son yaptığı açıklamada da KPSS geçerlilik süresi hakkında bilgi verdi. İşte ayrıntılar...

Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"2022-KPSS kapsamında 31 Temmuz’da yapılan oturumların iptal edilmesi, 6-7 ve 14 Ağustos’ta yapılacak oturumların da ertelenmesi nedeniyle, kamu kurumlarımızın KPSS ile personel alım süreçleri yeni KPSS takvimine göre güncellenecektir.

KPSS ile alım yapmayı planlayan kamu kurumlarımız, kontenjan ve şartlarını 17 Eylül’de başlayacak KPSS takvimindeki sınavların gerçekleşmesi ve sonuçların açıklanmasının ardından ayrıca duyuracaktır.” 

Meral Akşener'in konvoyu köpeği öldürdü! Meral Akşener'in konvoyu köpeği öldürdü!

KPSS GEÇERLİLİK SÜRESİ

Altun, sosyal medya hesabı üzerinden son yaptığı açıklamada ise KPSS geçerlilik süresi ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Bu yıl kamu görevlerine atanacaklar için “KPSS sonucu geçerlilik süresi” bir sonraki KPSS ile birlikte son iki yılın KPSS sonuçlarını da kapsayacak şekilde uygulanacak, herhangi bir hak kaybına neden olunmayacaktır."