Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Michy Batshuayi'nin Fenerbahçe'deki geleceği merak edilirken 1 yıllık opsiyonu bulunan yıldız golcü, başkanlık seçiminin ardından seçilecek yeni yönetimle masaya oturmak için bekliyor.

Michy Batshuayi 1689351362 111572

SÖZLEŞMESİ BİTİYOR AMA KALMAK İSTİYOR

Yıldız futbolcunun sözleşmesi bu sezon sona erecek. Batshuayi, cezası nedeniyle İstanbulspor’a karşı oynayamayacağı için, derbi belki de Çubuklu formayla son maçı oldu. Ancak Belçikalı oyuncunun ayrılmaya niyeti yok.

İNDİRİME HAZIR

Michy Batshuayi’nin sözleşmesinde 1 yıllık uzatma opsiyonu bulunuyor. 30 yaşındaki golcü, 8-9 Haziran’da yapıacak olan genel kurulu bekliyor. Fenerbahçe'de mutlu olan Belçikalı forvet, kalmak için yeni yönetimle masaya oturmayı bekliyor. Şu anda senelik 3 milyon Euro maaş alan Batshuayi’nin, 2 yıl ya da daha uzun süreli bir sözleşme için ücretinde indirime gitmeye hazır olduğu kaydedildi.

İsviçre, Macaristan'ı 3 golle geçerek EURO 2024'e galibiyetle başladı İsviçre, Macaristan'ı 3 golle geçerek EURO 2024'e galibiyetle başladı

SEZON PERFORMANSI

30 yaşındaki forvet geçen sezonun başında Chelsea’den 3.5 milyon Euro karşılığında transfer edildi. Batshuayi, ikinci senesini yaşadığı Fenerbahçe’de toplamda 44 gol attı, 5 asist yaptı.

Editör: Ali Çetin