Ernest Muçi, Zenit'e mi transfer oluyor? Resmen açıkladı Ernest Muçi, Zenit'e mi transfer oluyor? Resmen açıkladı

Trendyol Süper Lig'in 37. haftasında oynanan ve Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı 1-0 mağlup ettiği derbinin yankıları devam ediyor.

Fenerbahçe'nin koridorda yaşanan olay sonrası Kerem Aktürkoğlu'nu şikayet etmesi üzerine Galatasaray da sarı-lacivertlilerden 5 ismi TFF Hukuk Müşavirliği'ne şikayet etti.

Sarı-kırmızılılardan gelen açıklama şöyle:

19 Mayıs 2024 tarihinde oynanan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakasından sonra soyunma odasından paylaşılan görüntülerde Fenerbahçe futbolcuları, teknik heyeti ve diğer kulüp personelleri tarafından sportmenliğe aykırı küfürlü tezahüratta bulunulduğu görülmüştür. İlgili görüntüler Fenerbahçe futbolcusu Jayden Quinn Oosterwolde tarafından Instagram sosyal medya hesabından canlı olarak paylaşılmış ve edilen hakaretler alenileştirilmiştir. Görüntüler incelendiğinde Fenerbahçe futbolcuları Serdar Dursun, Joshua King, Bright-Osayi Samuel ve Ferdi Kadıoğlu’nun yanı sıra Fenerbahçe kafilesinden başka kişilerin de küfürlü tezahürata eşlik ettiği açıkça ortadadır. Bu eyleme iştirak eden şahısların, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından görüntüler dikkatlice incelendikten sonra tespit edilerek Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevklerinin gerçekleştirilmesi için bugün sabah saatlerinde kulübümüz tarafından başvuru yapılmıştır. Sürecin yakından takipçisi olacağımız kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü

Editör: Ali Çetin