Olaylar dün akşam Tiflis'te meydana geldi. Halk, "yabancı etkinin şeffaflığı" konulu yasa tasarısı protesto etmek için bir araya geldi. 

Gürcistan İçişleri Bakanı Yardımcısı Aleksandre Darakhvelidze, başkent Tiflis'te dün akşam başlayan ve bu sabaha kadar devam eden "yabancı etkinin şeffaflığı" protestosunda yaşanan gelişmeler hakkında detayları paylaştı.

Dünyaca ünlü şarkıcı Dua Lipa Gazze için sessiz kalmadı! Dünyaca ünlü şarkıcı Dua Lipa Gazze için sessiz kalmadı!

BİBER GAZLI MÜDAHALE

Açıklamada bulunan Darakhvelidze, Parlamento Binası'nın çevresinde toplanan göstericilerin dün yerel saatle 21.00 sularında binanın girişlerini kapatmaya çalıştığını aktardı.

Göstericiler ve bazı muhalefet liderlerinin, binayı kuşatarak parlamentodan milletvekillileri ve çalışanların çıkmasını engellemeye çalıştığını aktaran Darakhvelidze, polisin burada önce yolları açtığını belirtti. İlerleyen saatlerde ise göstericileri güvenlik güçlerine yönelik şiddet eylemleri düzenlemekle suçlayan Darakhvelidze, polisin bu sefer biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etmek zorunda kaldığını bildirdi. 

Devamında polisin yerel saatle 04.30 sularında binanın çevresinden çekildiğini aktaran Darakhvelidze, bazı muhalefet liderlerinin de gösteri sırasında polise karşı şiddet uyguladığını iddia etti.

6 polisin yaralandığını bildiren Darakhvelidze, gösteri sırasında 63 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. 

(Kaynak:AA)

Editör: Öznur Kaya