İstanbul 'da, 2 çocuk babası Temel A. , gece yarısı evinin önünde gürültü yaptıkları için uyardığı grupla tartışmasının ardından eşinin gözleri önünde öldürüldü.

İstanbul'da, 2 çocuk babası Temel Arslan (38), gece yarısı evinin önünde gürültü yaptıkları için uyardığı grupla tartıştı. Daha sonra Temel Arslan, iki tarafın silahla karşılaştığı sokağın başında 17 yaşındaki S.Y. tarafından eşinin gözleri önünde başından vurularak öldürüldü. Cinayetin hemen öncesinde Temel Arslan´ın son görüntüleri güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

İstanbul'da, 21 Ağustos günü saat 02.30 sıralarında Bahçelievler Zafer Mahallesi'nde kan donduran bir cinayet işlendi. 2 çocuk babası Temel Arslan (38), eşi N.A. ile Zafer Mahallesi'ndeki evlerindeyken penceresinin önüne 4 kişilik grup toplandı.

GÜRÜLTÜ YAPMAYA DEVAM ETTİLER

DHA'da yer alan habere göre saatlerce pencere önünde duran 4 kişilik grubun yaptığı gürültü uzun süre devam edince N.A, gençleri gürültü yapmamaları konusunda uyardı. N.A.'ya aldırış etmeyen grup gürültü yapmaya devam etti.

Bu kez gençleri uyarmak için Temel Arslan, eşi N.A. ile birlikte dışarı çıktı. Temel Arslan, gençleri tekrar uyarınca aralarında tartışma çıktı. Gençlerden biri Temel Arslan´a yanlarında silah olduğunu ifade ederek tehditte bulundu.

EVİNE GİTTİ SİLAHINI ALDI

Yaşanan kavganın ardından Temel Arslan evine doğru gitti. Oradan uzaklaşan gençler bir arka sokağa doğru gitti. Temel Arslan eline aldığı silahla sokakta grubu aramaya başladı.

Sokağın başında karşılaşan taraflar arasında çıkan silahlı kavgada Temel Arslan eşinin gözleri önünde başından vuruldu.

MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

Arslan kanlar içinde yere yığılırken eşi N.A. bağırarak yardım istedi. Polis ve sağlık ekipleri olay yerine geldi. Ancak, Temel Arslan ilk müdahalenin ardından götürüldüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Polis, olay yerinde yaptığı araştırmada bir tabanca ve kovan bulurken, sokaktaki güvenlik kamera görüntülerini de topladı. Polis ekipleri, olayın ardından yaptıkları araştırmada, grup içinden Temel Arslan'a ateş eden kişinin S.Y. olduğunu saptadı.

ZANLILAR GÖZALTINA ALINDI

Ekipler, düzenledikleri operasyonda S.Y., kavga sırasında Arslan´a bıçakla saldıran Hüseyin B. ve E.G.'yi (17) gözaltına aldı. 3 kişi emniyette sorguya alınırken, olaya karışan bir kişinin de arandığı belirtildi.

Bağcılar'daki cinayete yayın yasağı getirildi Bağcılar'daki cinayete yayın yasağı getirildi

"BİR UYARIYLA OLAY BU DURUMA GELDİ"

Sokak sakinlerinden görgü tanığı bir kişi, "Önce sözlü münakaşalar yapılmış, yarım saat sonra münakaşanın devamı gerçekleşmiş. O esnada gençlerden biri silah gösterip tehditkâr konuştu. Sonrasında vefat eden kişi evine gitti, silah almaya gittiğini düşünen gençler kaçtı. Elinde silahla evinden çıkan kişi gençleri aramaya başladı. 2-3 dakika sonra silah sesleri duyuldu. Gençler merdivenlerde oturup gece saat 02.00'ye kadar sohbet ediyorlar ama o saatte olmayacak şeyler. Vefat eden kişinin eşi gençleri uyarınca bunların zoruna gidiyor, olay o şekilde başlıyor" diye konuştu.

"BİR CAN BU KADAR UCUZ OLMAMALI"

Temel Arslan'a aynı apartmanda oturan komşusu da, "Sevilen bir insandı. Ama bunlardan çok rahatsızız. Sadece bunlar değil başkaları da var. Devamlı geliyorlar, camına vuruyorlar. Kaç defa polise şikâyette bulundu. Bir uyarıyla olay bu duruma geldi. Bir can bu kadar ucuz olmamalı" dedi.