Erzurum Horasan Devlet Hastanesi'nde Bakım Hizmetleri Müdürü'nün acil serviste görev yapan hemşirelere "Çalışmıyorlarsa kırbaçlayın" dediği iddia edildi.

Sağlıkta şiddet ve çalışma koşullarından isyan eden sağlık çalışanları, baskı ve şiddete maruz kalmaya devam ediyor.

Son olarak hastanede çalışan güvenlik görevlisinin hasta yakını tarafından vahşice katledilmesinin ardından şoke eden bir olay daha yaşandı.

Erzurum Horasan Devlet Hastanesi'nde yaşandığı iddia edilen olay ortalığı karıştırdı.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak görev yapan şahsın, hastane acil servisinde çalışan hemşirelere yönelik "Çalıştırmıyor musunuz bu hemşireleri çalıştırın. Kırbaçlayın" dediği belirtildi.

İstanbul'da dayaktan kurtaran polise kafa attı İstanbul'da dayaktan kurtaran polise kafa attı

Söz konusu şahsın sözleri, sağlık çalışanlarını harekete geçirdi. Twitter'da "Sağlıkçıya Kırbaç" etiketi gündem oldu. Konuya ilişkin açıklama yapan Türk Sağlık-Sen, personel hakkında soruşturma başlatıldığını ifade etti.

Türk Sağlık-Sen'in açıklaması şöyle:

"Dün Erzurum Horasan Devlet Hast. Bakım Hiz. Müdürünün “Çalıştırmıyor musunuz bu hemşireleri çalıştırın. Kırbaçlayın” şeklindeki hakaretlerinin şubemize iletilmesinin ardından Türk Sağlık-Sen Erzurum Şubesi bölge avukatımızla birlikte hastaneye gitmiştir.

Şubemiz bu muameleye maruz bırakılan arkadaşlarımız ile görüşüp söz konusu şahıs ile ilgilide gereğini yaparak idari ve hukuki sürecin başlaması için, idari mercilere gerekli girişimlerde bulunmuştur. Bu kişi hakkında soruşturma başlatıldığı bilgisi tarafımıza iletilmiştir.

Süreç sendikamız tarafından titizlikle takip edilmektedir. Hiçbir hemşire arkadaşımıza, hiçbir çalışana haksızlık ve hadsizlik yapılması, kötü söz söylenmesini kabul etmedik, etmeyiz. Buna tevessül edenlere meşru zeminlerde gereken yapılacaktır. #SağlıkçıyaKırbaç"