Demir, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, buğdayda hasat sezonunun başladığını, mağduriyet yaşanmaması için taban fiyatlarının bir an önce belirlenmesini ve alımların başlatılmasını istedi.

Önceki yıl açıklanan fiyatın düşük olduğunu savunan Demir, açıklanacak oranın enflasyonun altında kalmaması ve buğday fiyatının 15 liradan daha düşük olmaması gerektiğini ifade etti.

AK Parti Genel Başkanvekili Ala: Özel'in açıklamaları "talihsiz ve yakışıksız" AK Parti Genel Başkanvekili Ala: Özel'in açıklamaları "talihsiz ve yakışıksız"

Yargının ve hukuk sisteminin esaslı bir reforma ihtiyaç duyduğunu anlatan Demir, "Toplumdaki cezasızlık algısının ortadan kaldırılması için düzenleme yapılırken, hukukun güçlülerden yana olduğu algısı da görmezden gelinmemelidir. Halihazırda milyonlarca kişiyi mağdur eden süresiz nafaka uygulamasına son verilmelidir. Devlet, toplumun değerleriyle barışmalı, hukuk sistemi buna göre yeniden şekillendirilmelidir. Toplumumuzun tarihi, kültürü ve inancıyla uyumlu sivil bir anayasa yapılmalıdır." ifadelerini kullandı.

“ÖĞRETMENLER İÇİN TABAN MAAŞ UYGULAMASI GERİ GETİRİLMELİ”

Özel öğretim sektöründe çalışan yüzbinlerce öğretmenin nitelikli iş yapmalarına ve uzun mesailerle çalışmalarına rağmen oldukça düşük ücretlerle güvencesiz koşullarda çalıştığını kaydeden Demir, taban maaş uygulamasının geri getirilmesi gerektiğini söyledi.

Gaziantep'in Nizip ilçesindeki organize sanayi bölgesinde altyapı ve üstyapı sorunları bulunduğunu aktaran Demir, evsel ve endüstriyel atıkların Nizip Çayı'na akıtılmasının bölge sağlığını olumsuz etkilediğini ifade etti.

Editör: Elif Zülfigaroğlu