İBB Başkanı İmamoğlu, Ataşehir Göztepe Metrosu için kredi bulunduğunu ancak aylardır Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda imzaya takıldığını iddia etmişti. Konuyla ilgili sosyal medyadan yanıt veren Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "İstanbullu vatandaşlarımızın hizmetine sunulmak üzere Bakanlığımız tarafından imzalandı" ifadelerini kullandı. İmamoğlu ise "16 milyon İstanbullu adına bu imza için teşekkür ederim." karşılığını verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medyadan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye çağrıda bulunmuş ve "Ataşehir Göztepe Metrosu için kredi bulduk ama Hazine ve Maliye Bakanı aylardır imzayı atmıyor. İstanbul'un kalbine kocaman Finans Merkezi yapılıyor ama metrosu yok" demişti.


 BAKAN NEBATİ'DEN YANIT: "İMZALANDI"

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ve Bakan Bilgin'den art arda asgari ücret açıklaması! Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ve Bakan Bilgin'den art arda asgari ücret açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İmamoğlu'na sosyal medya Twitter hesabı üzerinden yanıt verdi. Nebati şu ifadeleri kullandı: Sayın İmamoğlu, “Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı” projesine ilişkin dış finansman ihtiyacını karşılayacak temin izni, geçtiğimiz hafta İstanbullu vatandaşlarımızın hizmetine sunulmak üzere Bakanlığımız tarafından imzalandı."


 İMAMOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

Bakan Nebati'nin yanıtı sonrasında İmamoğlu'ndan da bir yanıt geldi.

İmamoğlu, paylaşımında "Sayın Bakan Nebati; öncelikle 16 milyon İstanbullu adına bu imza için teşekkür ederim. Hizmetlerin, halkımıza daha hızlı sunulması konusunda sıkı işbirliğine ve diyaloğa hazırız." ifadelerini kullandı.