Trabzon'da bir inşaat işçisi doktor kılığına girip kendisini doktor olarak tanıttı. Hastanedeki görevliler tarafından fark edilen şüpheli, ihbarın ardından gözaltına alındı.

İnşaat işçisi yaz dizilerinin rehavetine kapılacak olacak ki, doktorculuk oynadı. 20 yaşındaki Serkan A., Ağrı'dan inşaat işlerinde çalışmak için Trabzon'a geldi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne gelen genç adam, yeşil doktor önlüğü ve stetoskop takarak acil servis önünde bekledi.

Kendisini doktor olarak tanıttı
Daha sonra hastanede bir hasta yakını ile hasta görevlisi arasında bir tartışma çıktığını gördü. Doktor rolüne giren şahıs, olay yerine giderek müdahalede bulundu.

Olayın yatışmasının ardından görevliler, kendisini doktor olarak tanıtan Serkan A.'nın yanına gitti.

"Ben doktorum, burada sorun mu var?"

Çalışanlar, "Nerede çalışıyorsunuz, sizi tanımıyoruz." dedi. Bunun üzerine inşaat işçisi genç adam, "Ben doktorum, burada sorun mu var?" diyerek cevap verdi.

Şahıstan şüphelenen görevliler, yapılan incelemede kişinin doktor olmadığını tespit etti.

Harekete geçen görevliler, ihbarda bulundu. Hastaneye gelen polis ekipleri  şüpheliyi gözaltına aldı.

Kılıçdaroğlu'ndan müjde; Ehliyet affı çıkıyor mu? Kılıçdaroğlu'ndan müjde; Ehliyet affı çıkıyor mu?

Serkan A.'nın emniyette verdiği ifade de, doktor olmak istediği için bu davranışı yaptığını belirterek, "Ben doktor değilim. Üzerimdeki yeşil doktor önlüğü ve stetoskopu geçtiğimiz yıl Ankara'da bir medikalden aldım. Doktor olmak istediğimden dolayı böyle bir davranışta bulundum." dediği öğrenild