Son olarak İPhone 13 serisini çıkaran Apple'ın Teknoloji tutkunları tarafından merakla beklenen yeni serisi İPhone 14'ün fiyatı ortaya çıktı.

MacRumors tarafından paylaşılan rapora göre temel model iPhone 14, 799 $'dan fiyatlandırılacak. 

Medya gazetecileri, Apple'ın piyasaya sürülen akıllı telefonlar için fiyatları yükseltmeyeceğinden emin olan Koreli blog Naver'in yazarlarının raporuna atıfta bulundu. İçeriden gelen gizliliği kaldırılmış bilgilere göre, iPhone 14'ün maliyeti 799 dolardan başlayacak. 

Elon Musk'a ait Starlink uyduları İstanbul'da Elon Musk'a ait Starlink uyduları İstanbul'da

Uzmanlar, bu şekilde Amerikan şirketinin satışlarını artırmayı ve küresel akıllı telefon pazarındaki yavaşlamanın ortasında talepteki düşüşü telafi etmeyi planladığını belirtti.

Kaynaklar, serinin temel cihazının fiyatını dondurma kararının Apple'da "en üst yönetim düzeyinde" alındığını söyledi. Raporda, üst düzey yöneticilerin artan üretim maliyetlerine ve tedarik sorunlarına rağmen fiyatları artırmamaya kararlı oldukları belirtildi.

MacRumors yazarları, Apple fiyatları yükseltmezse, 6.1 inç ekranlı temel amiral gemisi modelinin fiyatının art arda ikinci yıl değişmeyeceğini belirtti. 2020'de tanıtılan iPhone 12'nin fiyatı da 799 dolardı. iPhone 14 serisi akıllı telefonların duyurusunun ise Eylül ayında yapılması bekleniyor.

Temmuz ayı başlarında, içeriden öğrenenler iPhone 14 Pro'nun 1.099 dolardan başlayacağını bildirmişti. Böylece, Apple telefonlarının tüm Pro modellerinin fiyatı 100$ artmış olacak.