Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altının düşeceğini belirterek yatırımcılara mesaj verdi.

Merkez Bankası'nın faiz kararını açıklamasından hemen sonra altın ve dolar düşüşe geçti. Bu hareketliliği değerlendirmek üzere Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, dolardaki düşüşün suni bir düşüş olmadığıını ve önümüzdeki günlerde de bu düşüşün devam edeceğini söyledi. 

İSLAM MEMİŞ GRAM ALTIN İÇİN ALIM FIRSATINI AÇIKLADI

Gram altının 1.000 liranın altına düşeceğini söyleyen İslam Memiş, "1000 lira seviyesinin üzerinde gram altın almam. 1000 lira seviyesinin altına sarkınca kademeli alırım" dedi. Peki Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası altın fiyatlarında son durum ne? Altın fiyatları düştü mü?

' DÜŞÜŞLER YAKIN!'

Gram altının 1.000 liraya kadar düşeceğini belirten İslam Memiş yatırımcıları uyararak, "Kısa vadede gram altın maksimum 1 ay, ben 1000 lirası seviyesinin üstünü kısa vade için gram atın alımını yatırımcısına tavsiye etmiyorum ama bunu neyi öngörerek söylüyorum: Yukarıda 1050 lira seviyesini öngörerek. Serbest piyasalarda 1040 lira görüldü" ifadelerini kullandı. İşte İslam Memiş’in dikkat çeken yorumları...

Petrol fiyatları düştü! Akaryakıta yeniden indirim gelecek mi? Petrol fiyatları düştü! Akaryakıta yeniden indirim gelecek mi?

“GRAM ALTINDA DÜŞÜŞ BEKLİYORUM”

"Dolar TL'de öngördüğüm düşüş nedeniyle 1 ay içinde gram altın TL'de 950 lira ile 1000 lira arasında bir dengelenme görebiliriz.”

“1000 LİRA SEVİYESİNİN ÜZERİNDEN GRAM ALTIN ALMAM”

“Önce 980'i görmek lazım sonra 950 seviyesini görmek lazım ama ben kısa vadede maksimum bir iki aylık süreç içinde 1000 lira seviyesinin üzerinde gram altın almam.”

“1000 lira seviyesinin altına sarkınca kademeli alırım. 990, 980, 970 vs... makas aralıklarını göz önünde bulundurmak lazım"

“HIZLI BİR TOPARLANMA BEKLİYORUM”

"Hiç almamış olanlar, ihmal edenler 950 lira seviyesine kadar değerlendirebilir. Ancak yine bundan sonraki süreçte destek seviyesi test edildikten sonra hızlı bir toparlanma bekliyorum.”

“Bu sefer hedef 1200 lira seviyesi. Bunun nedeni ise ons altın olacaktır"

“ÖNGÖRÜMDE DEĞİŞİKLİK YOK”

"Ons altında görülecek hızlı ataklar belki 2300, belki 2400 dolar seviyeleri yıl sonuna kadar test edilebilir. 1200 lira seviyesini takip etmeyi sürdüreceğim. 2022 yılıyla ilgili öngörüm 1450 seviyesi, bu öngörümde değişiklik yok.”

ONS ALTINA DİKKAT

“Gram altında dolar TL kaynaklı kısa vadeli bir geri çekilmeden sonra bu kez ons altın kaynaklı yükselen bir süreç göreceğiz. Önce 1200 devamında 1450 lira seviyesini beklemeye devam edeceğim.”