Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yıl sonu için değerlendirmelerde bulunarak gram altın için dikkat çekecek uyarılarda bulundu.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcıları ve vatandaşları uyararak yıl sonu için gram altın beklentisini paylaştı.

TGRT Haber yayınına katılan İslam Memiş, gram altın için yıl sonu hedefinin halen geçerli olduğunu belirterek tüm emtiaların yükselişe geçtiğine dikkat çekti.

Memiş şu açıklamalarda bulundu:

Gram 1000 liraya doğru gidiyor! İslam Memiş yıl sonu bombasını patlattı Gram 1000 liraya doğru gidiyor! İslam Memiş yıl sonu bombasını patlattı

''ABD'deki enflasyon verisi çok önemli. Açıklanacak veriyle birlikte hem emtia hem pariteler hem de doların seyrinde daha net tablo göreceğiz. Gram altın TL yine makas aralığına dikkat edin. Yıl sonunda gram altın için 1.400 lira tahminim devam ediyor.  Dolar/TL kurunda bir geri çekilme görülmesi durumunda ancak gram altında 1.000 liranın altı konuşulabilir. Brent petrol varil fiyatı yine 93 dolar seviyesinde. Yıl sonu 120-140 dolar aralığı öngörümüz vardı. Yükselişlerin devam edeceğini öngörüyorum.''