Pendik’te iki ayrı çöp konteynerinde parçalanmış erkek cesedi bulundu. Polis ekiplerinin olaya yönelik çalışması devam ediyor.

Kan donduran olay, Pendik Dumlupınar Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, bir vatandaş sabah saatlerinde çöp konteynerine çöp attığı esnada parçalara ayrılmış ceset olduğunu gördü.

Fatih'te cuma namazı kılan vatandaşlara hakarette bulunan şüpheli tutuklandı Fatih'te cuma namazı kılan vatandaşlara hakarette bulunan şüpheli tutuklandı

Durumu hemen polis ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri, olay yerini güvenlik şeridi ile kapatarak geniş çaplı bir inceleme başlattı. Yapılan detaylı incelemeler sonucunda, kolları ve bacakları vücudundan ayrılmış cesedin iki farklı konteynerde bulunduğu tespit edildi. İlk belirlemelere göre, cesedin bir erkeğe ait olduğu belirlendi. Ceset parçaları, incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, polisin olaya yönelik çalışması devam ediyor.

Yapılan araştırmalar sonucunda, cansız bedenin 16 parçaya bölündüğü ve birden fazla çöp konteynerine atıldığı ortaya çıktı.

Ekiplerin çevrede yaptığı incelemede, N.S isimli erkeğe ait olduğunu tespit edildi.

Salih Burma isimli bir vatandaş, "Bilmiyoruz tam olarak ne olduğunu. Markete gidiyordum, baktık kapıda polisler var, siviller var, ceset olduğunu söylediler. İki sokak arkada parçalanmış cesetleri çöpün içinde olduğunu söylüyor arkadaşlar. Şu anda onların incelemesini yapıyorlar" diye konuştu.

Cahit Atam isimli bir vatandaş ise, "Ceset atmışlar aşağıya, polisler geldi. Parçalanmışlar, atmışlar buraya. Şu anda parça parça arıyorlar, çöpleri arıyorlar" dedi.

Kaynak: İHA