Hasanpaşa Mahallesi Söğütlüçeşme Metrobüs durağı çıkışında polis ekipleri, şüpheli kişilere ilişkin çalışma yaparken durumundan şüphelendikleri G.Y'nin kimliğini kontrol etmek istedi.

G.Y, üzerinde taşıdığı ve ağabeyi Y.Y'ye (39) ait olan kimliği ibraz etmesi üzerine polisler tarafından gözaltına alınmak istendi.

Bu esnada kaçmaya çalışan G.Y. ile kendisini yakalamak isteyen polisler arasında arbede yaşandı.

Arbedede belinden çıkardığı tabanca ateş alan G.Y. kazara kendisini ve polis memuru E.B'yi (39) yaraladı.

Otobüs sahiplerinden İBB önünde protesto: Alacağımızı istiyoruz Otobüs sahiplerinden İBB önünde protesto: Alacağımızı istiyoruz

Ambulansla hastaneye kaldırılan G.Y. kurtarılamadı, tedavi altına alınan polis memuru E.B'nin ise genel sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

CİNAYETTEN ARANDIĞI BELİRLENDİ

Görgü tanıklarından Nihat Ceylan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, olayın polis ekiplerinin G.Y'ye kimlik kontrolü yapmak isterken meydana geldiğini ifade etti.

Bu kişi ile kendisini yakalamak isteyen polisler arasında arbede çıktığını söyleyen Ceylan, "Buradan kaçmak isterken polisler yakaladı, kendisi belinden silahı çıkartmak isterken polisler şahsa müdahale etti. Daha sonra bir el silah ateş aldı ve o şahıs ile polis yaralandı. Şahsın durum ağırdı ve sağlık ekipleri burada kalp masajı yapıyordu." diye konuştu.

G.Y'nin yapılan Genel Bilgi Toplama incelemesinde, 4 suç kaydı olduğu, 16 Mayıs 2024'te Küçükçekmece ilçesinde eski nişanlısı Bahar Kaban'ın (29) öldürülmesi olayının da şüpheli firarisi olduğu belirlendi.

Editör: Yudum Özel