İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin yaralandığı terör saldırısını gerçekleştiren terörist Ahlam Albashir’in de içlerinde bulunduğu 49 şüphelinin savcılıktaki işlemleri tamamlandı. Albashir’in de aralarında olduğu 17 şüpheli tutuklanma talebiyle, 3 kişi adli kontrol şartıyla Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Mahkeme 17 şüpheliyi tutuklayarak cezaevine gönderdi.

İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen ve 6 kişinin yaşamını yitirdiği, 81 kişinin ise yaralandığı terör saldırısını gerçekleştiren kadın terörist Ahlam Albashir'in de aralarında olduğu 49 kişi sabah saatlerinde İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

Fatih Altaylı sinirlerine hakim olamadı: "Köpek gibi hissediyorum" Fatih Altaylı sinirlerine hakim olamadı: "Köpek gibi hissediyorum"

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Şüphelilerin ifadelerinin alınması için 27 Cumhuriyet Savcısı görevlendirildi. Saat 11:30 sularında ifadesi alınmaya başlayan Ahlam Albashir'in ifadesi saat 16:00'da sona erdi. 49 şüphelinin ifadesinin tamamlandı. Ahlam Albashir'in savcılık ifadesi ortaya çıktı. Terörist ifadesinde, 'YPG tarafından bana Türkiye'ye gitmem gerektiği söylendi ama neden olduğu söylenmedi. Çantada uyuşturucu olduğunu düşünüyordum. Patlama olunca koşarak uzaklaşmaya başladım' dedi.

TUTUKLANMA TALEBİYLE SEVK EDİLDİLER

Ahlam Albashir'in de aralarında bulunduğu 17 şüpheli tutuklanma talebiyle 3 kişi adli kontrol şartıyla Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine "Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak" suçundan sevk edildiler. Serbest bırakılan 29 yabancı uyruklu sınır dışı edilecek.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

Bombalı terör saldırısının şüphelisi Ahlam Albashir’in de aralarında bulunduğu 17 şüpheli, sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.