İsveç'te Danimarkalı Rasmus Paludan polis koruması altında, İsveç'teki Türk büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yaktı.

Danimarka’nın ırkçı Sıkı Yön Partisi lideri olan Rasmus Paludan, İsveç’teki aşırı sağcıların maddi desteği ile eylem izni için başvuruda bulundu.

İsveç gazetesi Aftonbladet’in haberine göre başvuru evraklarının masrafını, koalisyon ortağı Hristiyan Demokratları partisinin bir milletvekili karşıladı.

Daha önce birçok defa Kur’an-ı Kerim yakan Rasmus Paludan’a İsveç makamları izin verdi. İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Bilström, “İfade özgürlüğü” dedi. Aftonbladet gazetesi ise “Kötü bir davranış ama İsveç’te ifade özgürlüğü ve hakaret etme özgürlüğü sonuna kadar desteklenmeli.” ifadesinde bulundu.

POLİS KORUMASI ALTINDA PROVOKASYON

Rasmus Paludan, yaklaşık 40 dakika boyunca Türkiye'ye, İslam'a ve Hz. Muhammed'e hakaret etti. Hz. Muhammed ile ilgili hakaret dolu bir karikatür gösteren Rasmus Paludan, daha sonra polis korumasında Kur'an-ı Kerim yaktı.

Ölen kocasının fotoğraflarını sevgilisine gönderdi: “Sonunda özgürüm” Ölen kocasının fotoğraflarını sevgilisine gönderdi: “Sonunda özgürüm”

TÜRK KADININ ETTİĞİ KÜFÜR YERİ GÖĞÜ İNLETTİ

Rasmus Paludan'ın Türk Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakarak gerçekleştirdiği alçak provokasyona en çarpıcı tepki, olay anında bölgede olan Türk vatandaşı bir kadından geldi.

Söz konusu olayda Paludan'a küfür eden türk kadın yeri göğü inletti.

Paludan''ın küfürden sonra dönüp kadına baktığı da kameralara yansıdı.

TEPKİLER GECİKMEDİ

Dışişleri Bakanlığı'ndan jet hızında kınama geldi: "Ülkemizin tüm uyarılarına rağmen, İsveç’te bugün kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’e karşı yapılan aşağılık saldırıyı en güçlü şekilde lanetliyoruz. Bu aşağılık eylem İslam düşmanlığının, ırkçı ve ayrımcı akımların Avrupa’da ulaştığı seviyenin de bir başka göstergesidir".

Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, son dönemde terör örgütü PKK yandaşlarının provokasyonları, PKK, YPG ve FETÖ üyelerinin iade edilmemesi ve son olarak Rasmus Paludan’a Kur’an yakması için Stockholm Türk Büyükelçiliği önünde izin verilmesi sebebiyle, İsveç Savunma Bakanı’nın Türkiye’ye yapacağı ziyaretin iptal edildiğini duyurdu.

Ziyaretin iptal edilmesi, İsveç basınında “NATO üyeliği tıkandı, muhtemelen üye olmamız imkansız” şeklinde yorumlandı.

İSVEÇ BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDE KUR'AN OKUNDU

Irkçı Rasmus Paludan'ın İsveç'teki Türk Büyükelçiliği önünde Kur'an yakması üzerine tepkiler artarda geldi. Söz konusu olaya tepki gösteren yüzlerce vatandaş Ankara'daki İsveç Büyükelçiliği önüne giderek Kur'an okudu.

İşte o görüntüler: