İYİ Parti'den istifa eden Antalya Milletvekili Aykut Kaya, CHP'ye katılmasının ardından partinin grup toplantısına katıldı. Burada Kaya'ya rozetini CHP Genel Başkanı Özgür Özel taktı.

AYKUT KAYA'DAN İLK AÇIKLAMALAR

Partinin grup toplantısına kızı ve oğlu ile kürsüye gelen Kaya yaptığı konuşmada şu ifadelerde bulundu:

"Cumhuriyet Halp Partisi'ne katılmanın ayrıca mutluluğunu yaşadığını da sizlerle paylaşmak istiyorum. Milletin bir vekili olarak hem sahada hem mecliste gayretle, azimle çalıştım. Siyasi görüş ayrımı yapmaksızın Antalya'mızın 19 ilçesindeki tüm vatandaşlarımızın sesi olmayı gaye edindim. Bugünden sonra da daha yüksek gayret ve azimle çalışmaya devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan G-7 Liderler Zirvesi için İtalya'ya gitti Cumhurbaşkanı Erdoğan G-7 Liderler Zirvesi için İtalya'ya gitti

Genel başkanımız Sayın Özgür Özel'le beraber başlayan değişim iradesine Türkiye'nin de ihtiyacı var. Aynı, yüz yıl önce olduğu gibi Türkiye'nin yeniden birlik olmaya ve yeniden Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacı var. Yüz yıl önce işgalin, yokluğun ortasında milletimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde tek vücut oldu. Kuvai Milliye oldu. İstiklalini bu şekilde kazandı."

İYİ PARTİ'DEN İSTİFA ETTİĞİNİ DUYURMUŞTU

İYİ Parti'den istifasını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Aykut Kaya, şu ifadelerde bulunmuştu:

"Özveriyle ve gayretle ülkemiz ve Antalya'mız için çalıştım ve çalışmaya devam edeceğim. Ancak büyük bir heyecan ve umutla dahil olduğum İYİ Partide, milletimize ve ülkemize hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzülerek görmekteyim. Bu nedenle İYİ Parti üyeliğimden istifa etme kararı aldım."

Kaynak: Haberler.com