İYİ Partili Vekil Ümit Dikbayır Meclis'te konuştu. "Siz milletimize değil, zenginlere hizmet etmeyi tercih ettiniz" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Mali İşler Başkanı, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır Meclis'te yaptığı konuşmasıyla gündeme damgasını vurdu. Dikbayır konuşmasında EYT'lileri, KYK'lıları unutmadı. 

SGK Uzmanı Murat Göktaş, EYT'yi yorumladı SGK Uzmanı Murat Göktaş, EYT'yi yorumladı

Primleri dolmasına rağmen emekli olamayan vatandaşlar ekonomik koşulların zorladığı bu dönemde haklarının yerine gelmesini istiyorlar.

İYİ Partili Ümit Dikbayır konuşmasında,

"Kur korumalı mevduat diye bir şey çıkardınız Bu ülkenin vatandaşlarının ödediği vergileri faiz olarak zenginlere aktarıyorsunuz Bu yıl sadece bunun yüzünden yaklaşık 200 milyar TL faiz ödeyeceksiniz. Zenginlerin cebine gidecek bu paranın sadece %20'si ile EYT sorununu halledebilirdik. Bu paranın sadece %15 ile bu ülkedeki 15 milyon okuyan çocuğumuza sabah kahvaltısı, öğlen yemeği verebilirdik. Bu zor dönemde gençlerimizin KYK borcunu silip onlara yetecek kadar yurt binası yapabilirdik. Ama siz milletimize değil yandaşlarınıza ve zenginlere hizmet etmeyi tercih ettiniz."

ifadelerine yer verdi.