Fenerbahçe'de tarihi olay. İlk kez bir kulüp kendi kendine çalım attı belki de... Aziz Yıldırım’ın seçim vaadi Jose Mourinho, rakip aday Ali Koç ile el sıkıştı.

Pioli, Pochettino gibi pek çok önemli teknik adamla temasta olan Koç ve kurmayları, kararlarını Portekizli efsane teknik adamdan yana yaptı.

9 Haziran’daki seçim öncesi bu hamlenin dengeleri nasıl değiştireceği bilinmez ancak Mourinho’nun Süper Lig’de katacakları şimdiden heyecanlandırıyor.

ACUN ILICALI, MENDES’LE BİTİRDİ

Yıldırım Şampiyonlar Ligi finalini Mourinho ile izleyip sözleşme imzalayacağını söylemesinden bir gün sonra Koç devreye girdi. Yeni yönetimde yer alacak Acun Ilıcalı ve Sportif Direktör Mario Branco, önce Portekizli menajer Jorge Mendes ile ardından da Mourinho ile görüşme gerçekleştirdi.

‘Mou’, Ali Koç ve ekibinin projesini beğendi. İki artı bir yıllık ön anlaşma yapıldı. Koç ve Ilıcalı, Mourinho ile bugünkü finali izleyecek. Mendes ile detaylar konuşulacak.

"JOSE'NİN TÜRK LOKUMU"

Mourinho'nun Fenerbahçe ile anlaştığı haberleri tüm dünyada gündem oldu.

Özellikle İngiliz medyası, ‘Ada’da üç büyük takım çalıştıran Mourinho haberlerine geniş yer verdi. Daily Mail, “Jose’nin Türk Lokumu” başlığını kullandı.

Corriere dello Sport, “Mourinho, Fenerbahçe’nin cazibesine kapıldı. Türk kulübü, Portekizliyle 2 yıllık sözleşme imzaladı” derken A Bola ise Fenerbahçe’deki başkanlık yarışının Mourinho’ya yaradığını vurguladı.

REKORLARIN HOCASI 

Jose Mourinho, Avrupa kupaları tarihinde dört farklı takımla; majör turnuvalarda şampiyonluk kazanan tek isim durumunda.

Porto, Inter, Machester United ve Roma ile beş Avrupa kupası kazanan Mourinho, aktif UEFA kulüp turnuvalarında şampiyonluğu olan tek teknik adam.

KAP'A BİLDİRDİ

Fenerbahçe, Portekizli teknik direktör Jose Mourinho ile görüşmelere başlandığını Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Arda Güler, dünyanın gündeminde: 'Türkiye'nin Messi'si' Arda Güler, dünyanın gündeminde: 'Türkiye'nin Messi'si'

Sarı-lacivertli kulübün açıklamasında, "Teknik direktörlük görevi için Jose Mario Dos Santos Mourinho Felix ile görüşmelere başlanmıştır" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Sözcü