Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları AŞ. (KARDEMİR) Yönetim Kurulu tarafından kabul edilen ve çalışmaların tamamlanarak yerleştirmelerin yapıldığı kademe sistematiği çerçevesinde hiçbir işçinin mağdur edilmeyeceği açıklaması yapıldı.

KARDEMİR Yönetim Kurulu, demir çelik işçilerine açıklama göndererek “İlgili kademe sistematiği içerisinde yer alan kurallar çerçevesinde ünitelerimiz, kademeler hususunda çalışmaları tamamlayarak, yerleştirmeleri yapmışlardır.” ifadelerini kullandı. 

1  AYLIK İTİRAZ SÜRESİ

Uygulanan sistematikle beraber kademesi değişen çalışanların 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren oluşan ücret farklılıklarının da haziran ayı maaşlarıyla beraber yatırılacağının vurgulandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Özgür Demirtaş'tan faiz kararına çok kısa yorum! Özgür Demirtaş'tan faiz kararına çok kısa yorum!

“Söz konusu uygulamaya dair bir aylık itiraz süresi bulunmakta olup, itirazların vaki olduğu durumlarda 08.08.2022 tarihine kadar ilgili ünite yöneticileriniz veya İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne başvurulması gerekmektedir. Bu tarihe kadar alınan başvurular, ilgili komisyonca değerlendirilip en kısa sürede sonuçlandırılacaktır. Tekrar şirketimize ve tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını dileriz.”