Gazeteci yazar Barış Yarkadaş, CHP gündeminde Kemal Kılıçdaroğlu'nun caumhurbaşkanı adaylığı konusunun olduğunu iddia etti.

Gazeteci ve yazar Barış Yarkadaş, CHP gündemini meşgul eden tek konunun Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı olduğunu iddia etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan ile savaşa girelim diye bir derdimiz yok Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan ile savaşa girelim diye bir derdimiz yok

Tüm hesaplar Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerine

"CHP Genel Merkezi’nde tüm hesapların Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerine yapılıyor" açıklamasını yapan Yarkadaş, bugünkü köşe yazısında "Hatta sadece adaylık dönemi değil cumhurbaşkanlığı döneminin nasıl olacağı üzerine de kafa yoruluyor. Öyle ki; kimin TBMM Başkanı olacağı, kimin Kılıçdaroğlu sonrası CHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturacağı bile konuşuluyor. TBMM Başkanlığı için Engin Altay’ın, CHP Genel Başkanlığı için ise Faik Öztrak’ın ismi geçiyor." ifadelerine yer verdi.

Ayrıca, ismini paylaşmadığı CHP’li bir ismin kendisine şunları söylediğini de belirterek önemli iddialarda bulundu:

"Sizin de önceki yazınızda ifade ettiğiniz üzere, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sayın genel başkanımıza yönelik yaptığı ‘Adaylığını açıkla’ çağrısı en çok bizim işimize yaradı. Bu çağrı, sayın genel başkanımızın adaylığını pekiştirdi. Kafalardaki soru işaretlerini kaldırdı. CHP tabanında konsolidasyon yarattı. Bu sonuç, sizin TV 100’de ve Korkusuz’da yayınladığınız Motto-Bulgu’nun sonuçlarında da görülüyor. Dört ay önceki tablonun çok çok ilerisindeyiz."

"Sayın Kılıçdaroğlu için adaylık eşiği çoktan aşıldı"

"Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik ilgi, sadece bize değil, Altılı Masa’ya gelen kamuoyu araştırmaları ve anketlerde de görülüyor. Erdoğan-Kılıçdaroğlu kıyaslamalı anketlerin sonuçları cuma günü diğer partilere de gitti. O anketler de de görülüyor ki; Sayın Kılıçdaroğlu için ‘adaylık eşiği’ çoktan aşıldı. Toplumda  Kılıçdaroğlu’nun adaylığına hiç olmadığı kadar büyük bir ilgi ve destek var. Altılı Masa’nın diğer aktörleri de bu gerçeği kabul edeceklerdir."