CHP lideri Kılıçdaroğlu, haftayı 18.62 TL ile kapatan doları baskılamak adına kamu bankalarının al sat yaptığını savunarak, küçük yatırımcıya seslendi. "Tasarrufunuz enflasyona ezilmesin diye borsaya giriyorsunuz ama asıl yem, bu gördüğünüz şişirilmiş değerlerde" diyen CHP lideri, "Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar" diye uyarıda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından doları baskılamak adına kamu bankalarının al sat yaptığını aktardı. Küçük yatırımcıyı uyaran Kılıçdaroğlu, ''Maalesef avlanan siz olacaksınız'' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı şöyle:

Son dakika... Motorine indirim geldi Son dakika... Motorine indirim geldi

''Doları baskılamak için gece saatlerinde kamu bankaları birbirine Dolar-TL al sat yapıyorlar. Her şeyleri suç, her şeyleri sahte. Şimdi benzer bir hareketi borsada da görüyoruz.

Belli aracı kurumlar üzerinden bazı şirketlerin değerini bilerek şişiriyorlar. Farkında değiller ama Bay Kemal onları izliyor. Bu işledikleri suçların hesabı sorulacak. Sonra “emir geldi, yaptım” demek yok. Benden söylemesi.

'MAALESEF AVLANAN SİZ OLACAKSINIZ'

Küçük yatırımcıyı da uyarıyorum. Tasarrufunuz enflasyona ezilmesin diye borsaya giriyorsunuz ama asıl yem, bu gördüğünüz şişirilmiş değerlerde. Maalesef avlanan siz olacaksınız.

Sizlere şişirilmiş fiyatlarla hisse satılıyor, yabancılar da bu fiyatlardan sürekli hisse satıp payını azaltarak kaçıyor. Uyarıyorum, küçük yatırımcı büyük zarar görecek. Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar.

SPK ve Borsa yönetimi olup biteni görmüyor mu peki? Görüyor. Zamanı gelince onlar da hesap verecekler, bilerek müdahale etmedikleri için… İzliyorum, biliyorum.''