CHP lideri Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Sevgili Kılıçdaroğlu, sana üzücü bir haberimiz var, HDPKK’lı Semra Güzel enselendi" paylaşımını alıntılayarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "silahlı terör örgütüne üye olma" iddiasıyla hakkında 2 fezleke hazırlanan ve dokunulmazlığı kaldırılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in sahte pasaportla yakalandığını duyurdu.

Bakan Soylu, konu hakkında Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Sevgili Kılıçdaroğlu, sana üzücü bir haberimiz var, HDPKK'lı Semra Güzel enselendi. Güzel, sahte pasaport ve A.G. isimli Göçmen Kaçakçısı ve örgüt propagandası yapan kişi ile Edirne'ye giderken MİT ve İstanbul Emniyeti’nin başarılı operasyonu ile yakalandı” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A ÇAĞRI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Süleyman Soylu’nun paylaşımını alıntılayarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Ali Sayan'a ne oldu, cezaevinde öldü iddiaları doğru mu? Ali Sayan'a ne oldu, cezaevinde öldü iddiaları doğru mu?

Kılıçdaroğlu, tweetinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketleyerek “Bu ilgi istiyor. Al bunu ilgilen biraz…” ifadelerini kullandı.