CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, RTÜK’ün TELE1'e 3 gün ekran karartma cezası vermesine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “RTÜK, bir kez daha basın özgürlüğüne, çok sesliliğe darbe vurdu; bağımsız, ilkeli yayıncılık yapan TELE1 ekranlarını kararttı” dedi.

RTÜK, TELE1 ekranlarının “dil, din, ırk ayrımı gözeterek yayın yaptığı” gerekçesiyle 3 gün karatılmasına karar verdi. TELE1’e konuk olarak katılan TİP Milletvekili Sera Kadıgil’in “Diyanet bu haliyle siyasal İslamcı gereçtir” eleştirisi karara gerekçe olarak gösterildi.

12 yaşındaki kız çocuğunun yaptıkları görenleri hayrete düşürdü 12 yaşındaki kız çocuğunun yaptıkları görenleri hayrete düşürdü

TELE1’e bir destek de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından, “Saray talimatıyla RTÜK, bir kez daha basın özgürlüğüne, çok sesliliğe darbe vurdu; bağımsız, ilkeli yayıncılık yapan TELE1 ekranlarını kararttı… Ne yaparlarsa yapsınlar, daima bağımsız medya ile dayanışma içinde olacağız, gerçeklerden korkan bu karanlık zihniyete son vereceğiz” paylaşımını yaptı.