Marmaris İçmeler 'deki ormanlık alanda yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle gitgide büyüyen yangın, otele ve yerleşim yerine sıçradı. Yangın iki saatlik müdahale sonucu kontrol altına alınabildi.

Son dakika... Marmaris'in İçmeler Mahallesi Turunç yolu üzerindeki ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yerleşim yerlerine yakın bir noktada çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle büyüdü.

Yangına bölgesine, Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde konuşlu tüm hava araçları ve arazözler yönlendirildi. 7 helikopter 5 uçak yangın bölgesine sevk edildi. Ekiplerin yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Alevlerin yerleşim yerline sıçradığı öğrenildi.

Sağanak yağış Ankara'da can aldı: Acı haberi Vali duyurdu Sağanak yağış Ankara'da can aldı: Acı haberi Vali duyurdu

ALEVLER OTELLERE VE EVLERE SIÇRADI

Gelen son dakika bilgisine göre; İçmeler bölgesindeki yangın uygulama oteline sıçradı. Otelde mahsur kalanlar kurtarıldı.

Ekipler, etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle kısa sürede büyüyen yangını kontrol altına almak için yoğun çaba sarf etti.

8 helikopter, 5 uçak, 40 arazöz ve çok sayıda orman işçisiyle müdahale edilen yangın 2 saat içinde kontrol altına alındı.