Boşandıktan neredeyse üç yıl sonra vakıftan ayrılacağını belirten Gates, 12,5 milyar dolar ek fon alacak ve bu parayı kadın ve ailelere yönelik çalışmalara adayacak.

Melinda French Gates, vakıftaki görevinden ayrılsa da, küresel sağlık ve yoksullukla mücadeleye odaklanan vakfın çalışmalarına katkıda bulunmaya devam edecek. Gates ayrıca, dünya çapındaki cinsiyet eşitliği girişimlerine de zaman ayıracak.

İsrail’in Batı Şeria'ya baskınları sürüyor: Keskin nişancılar yerleştirdi İsrail’in Batı Şeria'ya baskınları sürüyor: Keskin nişancılar yerleştirdi

2021 YILINDA BOŞANMIŞLARDI

Melinda ve Bill Gates, 2021 yılında boşanmıştı. Boşanma kararının arkasındaki nedenler tam olarak bilinmemekle birlikte, CNBC'nin Bill Gates'in hüküm giymiş cinsel suçlu Jeffrey Epstein ile olan bağlantısını bildirmesi ardından ayrıldıkları düşünülüyor.

Melinda French Gates, boşanmanın ardından hayırseverlik girişimlerini eski eşi Bill Gates'ten ayırıyor. Gates, Amazon'un kurucu ortağı Jeff Bezos'un eski eşi MacKenzie Scott gibi, servetinin önemli bir kısmını hayırseverliğe ayırmayı planlıyor. 

Editör: Dilara Adak