Tasarruf gerekçesi ile Memleket Partisi, Ankara'daki genel merkez binasını kapattı. Memleket Partisi Genel Başkanı İnce kapanmanın sebebini“Parti binalarını küçültüp, dijital platformlardaki varlığımızı arttıracağız” olarak açıkladı.

Ayrıca tasarruf adımı olarak partinin otobüsünden de partinin logoları söküldü.

Partinin, bu kararı tasarruf amacıyla aldığı ve Etimesgut semtinde küçük bir ofise taşınacağı duyuruldu.

İNCE'NİN AÇIKLAMASI

Kapanmaya ilişkin açıklamada Muharrem İnce, şu ifadelere yer verdi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda daha motive edici haberler almaya başlayacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda daha motive edici haberler almaya başlayacağız

"Hazine’den yardım alamıyoruz ve üyelerin bağışları ile ayakta durmaya çalışıyoruz. Masraflarımızı mümkün olduğunca kısma kararı aldık. İletişim olanağının arttığı dijital çağda, siyaset yapmanın araçlarının da değişmesi bir zorunluluk.

Parti binalarını küçültüp, dijital platformlardaki varlığımızı arttıracağız. Gönlü bizimle olan gençlerin, kadınların partiye daha fazla katılımını sağlayıp, siyaset sahnesindeki varlığımızı da güçlendireceğiz. Atatürk’ün yolunda; akıl, ahlak ve adalet demeye devam edeceğiz. Türkiye’nin çoban ateşini söndürmeyecek, yaşama sevincini ve geleceğe olan ümidimizi hep canlı tutacağız."

Kaynak: Sözcü