Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu raporuna göre Türkiye bugünden itibaren yeni sıcak havanın etkisi altına girecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonu için hava tahmin raporlarını paylaştı. Türkiye, sıcak hava dalgasının etkisi altına girecek.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis yine Türkiye'yi hedef aldı Yunanistan Başbakanı Miçotakis yine Türkiye'yi hedef aldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Son dakika... Hafta sonu hava nasıl olacak? Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar artıyor!

Rüzgârın; Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatıdan kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK?

Son dakika... Hafta sonu hava nasıl olacak? Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar artıyor!Türkiye yeni bir sıcak hava dalgasının etkisi altına girecek. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen de sosyal medya hesabından sıcak hava dalgasına karşı uyardı.

Prof. Dr. Şen, "Bugünden itibaren hafta sonu dahil yaz havası Türkiye'de... Hatta Ege'de, Marmara'nın doğusunda ve güneydoğuda aşırı sıcaklar olacak" açıklamasında bulundu.