Sosyal medya üzerinden eski menajeri Tolga Ö.'yü tehdit ve hakaret ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıkan ünlü modacı ve DJ Kemal Doğulu, yaptığı savunmada "Daha önce hiç adliye yüzü görmedim" dedi.

Kemal Doğulu, hakkında ifade işlemlerini tamamlamadığı için yakalama kararı bulunması nedeniyle polis eşliğinde Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.

Davanın İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmasında tutuksuz sanık Kemal Doğulu hazır bulundu.

ÜZERİNE ATILI SUÇU KABUL ETTİ

Duruşmada hazır bulunan ve savunma yapan Doğulu, ‘'Öncelikle bu sektörde olduğum halde daha önce hiç adliye yüzü görmedim. Bu yüzden ifade işlemlerimin bittiğini sanıyordum ama öyle değilmiş. İfade vermem gerekiyormuş'' açıklamasında bulundu.

Reynmen evleniyor! Düğün tarihi belli oldu Reynmen evleniyor! Düğün tarihi belli oldu


Duruşmada, üzerine atılı suçu kabul ettiğini belirten Doğulu, savunmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

‘'Söz konusu paylaşımı yapan benim. Benim bir dönem menajerliğimi yapan şahıs beni dolandırmıştır. Kendisinin benim dışımda sponsorumu ve güzellik yarışmasındaki arkadaşlarımı dolandırdığını duydum. Ben de dolandırıldığım ve sektörde çalışmaya devam ettiğim için, bana karşı bu eylemleri nedeniyle sinirlendim. Onun yüzünden dükkanımı tefeciler basmıştı, tefeciler kafama silah dayadılar. Dükkanın içinde rezillik çıkmasın, olay dükkanımda olduğundan duyulmasın ve uzamasın diye şikayetçi olmadım ancak bu olaylar nedeniyle sinirlendim ve bir anlık sinirle bu sözleri yazdım. Fotoğrafını sosyal medyaya koymakla tehdit ettim ve koydum da. Suçlamayı kabul ediyorum. Yazdığım sözler için pişmanım. Kendisi şikayetinden vazgeçerse ben de dolandırıcılık suçundan şikayetçi olmam çünkü bu olaylar nedeniyle mağdurum." 
Doğulu'nun ifade verme işlemlerinin tamamlanmasının ardından duruşma ertelenirken, Doğulu adliyeden ayrıldı. 

Kaynak: İHA