Yüksek akaryakıt fiyatlarıyla zor günler yaşayan vatandaşlar, indirim haberi beklerken kendini tekrar zamlara hazırlamaya başladı. En son motorine bu gece yarısı itibariyle zam yapılacağı bildirilmişti. Fakat yeni bir gelişme yaşandı. Motorin zammı ne zaman ya da motorin zammı iptal mi diye konu hakkında araştırma yapan araç sahipleri son durumla ilgili bilgi almak istiyor. İşte motorin zammındaki son gelişme...

Bu gece yarısından itibaren motorine zam yapılacağı belirtilmiş, araç sahipleri 1 lira 26 kuruşluk zam için kendisini hazırlamıştı. Ancak yeni bir gelişme yaşandı ve zammın geri alındığı belirtildi.

TSK'den 140 km derinliğe harekat! Asos'ta 16 mağara imha edildi TSK'den 140 km derinliğe harekat! Asos'ta 16 mağara imha edildi

NTV'nin haberine göre; yapılan son açıklamayla uluslararası petrol fiyatlarının değişmesiyle motorine yapılacak olan zam geri çekildi. Zammın geri alınmasında uluslararası petrol fiyatlarının olumlu yansıması dikkat çekti.

BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI NE KADAR?

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre; İstanbul'da motorinin litre fiyatı 23.18 TL, benzinin litre fiyatı ise ortalama 21.16 TL olarak biliniyor.