- n11, Generali Sigorta ve sigortaladım.com arasındaki iş birliği, n11'den satın alınan televizyon, çamaşır, bulaşık, çamaşır kurutma makinası, buzdolabı, derin dondurucu ve klima gibi beyaz-kahverengi eşya grubunda belirlenen ürünleri kapsıyor- İş birliğiyle ürünlerin garantisini uzatmak ve kargo süreçlerinde oluşabilecek herhangi bir kazaya karşı cihazları güvence altına almak mümkün oluyor

İSTANBUL (AA) - n11, Generali Sigorta ve sigortaladım.com beyaz-kahverengi eşya grubunda belirlenen ürünleri kapsayan bir sigorta iş birliğine vardıklarını duyurdu.

Şirketlerden yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin e-ticaret platformu n11, Türkiye'nin ilk sigorta şirketi unvanını taşıyan Generali Sigorta ve sigorta hizmetleri platformu sigortaladım.com, hayata geçirdikleri yeni iş birliğiyle e-ticarette sigortacılığı bir adım öteye taşıyor.

e-ticaret ve sigorta sektörünü buluşturan iş birliği, n11'den satın alınan televizyon, çamaşır, bulaşık, çamaşır kurutma makinası, buzdolabı, derin dondurucu ve klima gibi beyaz-kahverengi eşya grubunda belirlenen ürünleri kapsıyor.

İzmir'de eşini baltayla öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis İzmir'de eşini baltayla öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis

İş birliğiyle ürünlerin garantisini uzatmak ve kargo süreçlerinde oluşabilecek herhangi bir kazaya karşı cihazları güvence altına almak mümkün oluyor. Tüketiciler, Generali Sigorta tarafından sunulan sigorta hizmetlerini n11'den aldıkları belirlenen ürünlerle beraber ve sigortaladım.com aracılığıyla alabiliyor.

Online Teslimat Sigortası'yla satın alınan cihazlar, kargo teslimatı sürecinde sigorta güvencesi altına alınıyor. Cihaz için verilen teminat, kargo firmasının ürünü almasıyla başlıyor ve alıcıya teslimine kadar geçerli oluyor. Aynı ürünle beraber sunulan Uzatılmış Garanti Hizmeti'yle ise satın alınan elektronik cihazın, üretici veya ithalatçı tarafından verilen garanti süresinin bitiminden itibaren 1 yıl boyunca aynı şartlarla garantisi devam ediyor.

Cep Telefonu Koruma Sigortası, harici, ani ve beklenmedik, önceden öngörülemeyen bir nedenden dolayı kazaen kırılma veya sıvı teması sonucu cihazın zarar görmesi durumlarında cep telefonunu güvence altına alıyor.

- "Sunduğumuz hizmetlerden oldukça olumlu geri dönüşler aldığımızı söyleyebilirim"

Açıklamada görüşlerine yer verilen n11 Satış Genel Müdür Yardımcısı Örpen Koçak, "e-ticaret alışverişlerinde, müşterilerimizin satın aldıkları ürüne güvenle ve kolaylıkla ulaşmasını garanti altına almayı önemsiyoruz. Buradan yola çıkarak Generali Sigorta ve sigortaladım.com ile hayata geçirdiğimiz yeni iş birliği kapsamında sunduğumuz hizmetlerden oldukça olumlu geri dönüşler aldığımızı söyleyebilirim. Türkiye’nin e-ticaret alışveriş platformu olarak müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik çözümler geliştirmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Generali Sigorta Direkt Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erkan Fuat Işıksal da sektörde bir ilk olarak çıkardıkları Online Teslimat Sigortası'yla müşterilerinin online alışverişte yaşadığı korkulardan biri olan teslimat esnasındaki riskleri güvence altına aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Bu ürünümüzle beraber sunduğumuz diğer hizmetimiz ise üretici garantisi bitimi sonrasında 1 yıl daha ürüne aynı şartlarda garanti vermek. Bu sayede kullanıcıların ileride karşılaşabilecekleri sorunlar için de çözüm üretmiş oluyoruz. Cep Telefonu Koruma Sigortası için ise son dönemlerde artan cihaz fiyatları nedeniyle sigorta ihtiyacı daha fazla ortaya çıktı. Cihazların hasar görmesi sonrasında artan maliyetler sebebiyle kullanıcılar, cihazları tamir ettirmek ya da yenisini almak için yüksek bedeller ödemek durumunda kalacaklarını biliyor. n11 platformundan alınan cep telefonları için sunduğumuz Cep Telefonu Koruma Sigortası ile kullanıcıların artık bu riskleri düşünmelerine gerek kalmayacak."

sigortaladım.com Genel Müdür Yardımcısı Orçun Kızıltepe ise elektronik cihaz fiyatlarındaki artış ve hasar maliyetlerinin yüksekliğinin sigortaya olan ihtiyacı arttırdığına işaret ederek "Günlük hayatımızın en önemli parçası olan elektronik cihazlarda yaşanabilecek küçük kazalar sonrasında bile yüksek maliyetli onarım bedelleri istenebiliyor. Satın aldığımız teknolojik ürünleri koruma ihtiyacımız artarken bu noktada sigorta poliçesinin varlığı büyük bir önem taşıyor. İş birliğimiz çerçevesinde tüketicilerimizi artan risklere karşı koruyor, oluşabilecek sorunların çözümünde güvence sağlıyoruz. sigortaladım.com olarak tüketicilerin ihtiyaçlarını görüp hayatlarını kolaylaştıracak yeni alternatifler sunmak önceliğimiz olmaya devam edecek." değerlendirmesinde bulundu.