Ne kadar emekli maaşı alacağını merak edenler için işte 2023 yüzde 30 emekli zammı sonrası SGK 4A, 4B, 4C emekli maaşı hesaplama!

Staj mağdurları sosyal medyayı salladı: "#StajTalepDeğilHaktır" Staj mağdurları sosyal medyayı salladı: "#StajTalepDeğilHaktır"

Emekli maaşı hesaplama ekranı, 2023 ocak zammının ardından erişime kapatılmıştı. SGK ise bu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "2023 yılı Ocak dönemi aylık artışı verileri sisteme yükleninceye kadar uygulama geçici olarak kapatılmıştır." ifadelerine yer verilmişti. Peki, emekli maaşı nasıl hesaplanır? İşte hesaplama ekranı ve konuya ilişkin detaylar...

Emekli maaşına yapılan zam oranını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamıştı. 2023 ocak zammı ile beraber en düşük emekli maaşı 5500 TL'ye yükseldi. 4A emekli maaşı hesaplama işlemi SGK üzerinden online olarak yapılabiliyor. İşte 2023 emekli zammı sonrası SGK 4A, 4B, 4C emekli maaşlarını hesaplama ekranı...

Buraya tıklayarak SGK hesaplama alanına ulaşabilirsiniz.

emekli-maaşı-hesaplama

SGK emekli maaşı sorgulama işlemi ekranı üzerine TC Kimlik Numarası bilginizi girmeniz gerekiyor. SK Sicil Numarası bilginizi, baba adınızı, nüfusa Kayıtlı olduğunuz ili ve doğum tarihinizi girin. Ardından sorgulama butonuna tıklayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz. Ancak prim günü sayısı 3600'den az olan vatandaşların emekli aylık bilgisi görünmeyecektir. 4B emekli ve aylık hesaplama ekranına buradan ulaşabilirsiniz.