Netflix, bir süredir eleştirilerin hedefinde olan Türkiye operasyon sorumlusu Pelin Diştaş'ı işten çıkardı.

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, yapımcı Pelin Diştaş uzun süredir projelerde hep aynı oyunculara yer verdiği için eleştirilerin hedefi olmuştu. Gelen eleştirileri dikkate alan Netflix, Diştaş ile yollarını ayırdı. Netflix'teki ayrılık kısa sürede sosyal medyada gündem olurken kullanıcılar da "Çok iyi oldu artık başka yüzler görebileceğiz" yorumu yaptı.

Pelin Diştaş, 2019'da Türkiye Orijinal İçerik Direktörü olarak Netflix'te çalışmaya başlamıştı. Diştaş'ın projeleri arasında Aşk 101, Bir Başkadır ve Kulüp dizi diziler yer alıyor.

Webtekno on X: "Sürekli aynı yapımcılar, oyuncularla çalışılması ve seçtiği  projeler nedeniyle eleştirilen Netflix Türkiye İçerik Direktörü Pelin Diştaş,  platformdan ayrıldı. 📌 Platformun Türkiye operasyonlarını artık Özge  Bağdatlıoğlu yürütecek ...

Soruşturma başlatılmıştı: Oğuzhan Uğur için istenen ceza belli oldu Soruşturma başlatılmıştı: Oğuzhan Uğur için istenen ceza belli oldu

YENİ YÖNETİCİ

Netflix Türkiye’de yolların ayrıldığı Pelin Diştaş’ın yerine Özge Bağdatlıoğlu getirildi. Dijital sektörün en büyük oyuncusu olan Netflix’in bu yönetim değişikliği, sektördeki dengeleri değiştirecek mi, hep birlikte göreceğiz.

Editör: Zeynep Peksoy