Netflix, First Kill dizisini ilk sezonun ardından iptal etti. Peki First Kill dizisinin konusu neydi, yeni dizi neden iptal edildi?

Trafik magandası kaymakamın yeni görevi belli oldu! Trafik magandası kaymakamın yeni görevi belli oldu!

Netflixhaziran ayında ilk sezonu yayınlanan First Kill dizisinin iptaline karar verdi. İzlenme rakamları yüksek olan bu  genç vampir serisinin neden iptal olduğu konusu ise çok merak edildi. 

Netflix'e yakın bir kaynak, Deadline’a "çoğu Netflix hitinin kalıcı bir güce sahip olması isteniyor.Ancak First Kill’in bu güce sahip olmadığını gördük" dedi.

Dizinin ilk birkaç haftasında iyi sayılabilecek izlenme rakamlarına ulaştığı bilindiğinden bu iptal kararı seyircileri şaşırttı. 

First Kill, ilk üç gününde 30.3 milyon saat izlendi ve ilk tam haftasında 48.8 milyon saat izlenmeyi başardı. Ancak bu hızlı başlangıç, gençlik dizisinin iptal olmasına engel olamadı. 

Netflix, şaşırtıcı bir kararla yeni dizisini ilk sezonun ardından iptal etti - CHIP Online

Firt Kill dizisinin konusu nedir?

Yazar V. E. Schwab'ın aynı adlı kısa öyküsünden uyarlanan First Kill, William Shakespeare'in eseri Romeo ve Juliet'inin yeniden yorumlanması olarak değerlendirilebilir.

Dizi, Georgia'da göz önünde yaşayabilen uzun bir vampir hanedanından bir vampir olan genç Juliette Fairmont etrafında dönüyor.

Şimdiye kadar hayatını kan hapları ile geçirmiş olan Juliette, 16. doğum gününe yaklaşırken, hapların etkisini kaybettiğini keşfeder ve ilk cinayetini gerçekleştirme zamanının geldiği gerçeği ile yüzleşmek zorundadır. Kasabaya yeni bir kızın, Juliette'in çabucak aşık olduğu Calliope Burns'ün gelişiyle işler daha da karmaşıklaşır. Sorun şu ki, Calliope'nin aile geçmişi de Juliette'inki kadar karmaşıktır. O bir canavar avcısı ailesi tarafından yetiştirilen bir canavar avcısıdır.

Dizinin oyuncu kadrosunda, Elizabeth Mitchell, Will Swenson, Aubin Wise, Jason Robert Moore, Gracie Dzienny, Dylan McNamara, Dominic Goodman, Phillip Mullings Jr., MK xyz, Jonas Dylan Allen ve Roberto Mendez gibi ünlü isimler yer aldı.