Pakistan'da yaşanan korkunç olayda bir baba 12 yaşındaki oğlunu ödevini yapmadığı için yakarak öldürdü.

Pakistan'da Peder Nazir isimli adamın oğlunu korkutmak için yaptıkları küçük çocuğun ölümüne sebep oldu. 

Baba Nazir, okul ödevindeki sorulara cevap veremeyen 12 yaşındaki oğlunun üzerine gazyağı döküp onu korkutmak için kibrit yaktı. Talihsiz çocuk, vücudunda oluşan yanıklardan dolayı vefat etti.

Pakistan'ın Karaçi bölgesinde yer alan Pakistan'ın Orangi kasabasında Shaheer Khan isimli çocuk, 14 Eylül'de ciddi yanıkla hastaneye başvurmasından 2 gün sonra hayatını kaybetti. Yürek parçalayan gerçek ise acılı annenin mahkemeye başvurmasıyla ortaya çıktı.

Suudi Arabistan'dan beklenmedik 'Kadın' adımı! Suudi Arabistan'dan beklenmedik 'Kadın' adımı!

Olay günü baba Peder Nazir, oğluna ödevini tamamlaması için uyarılarda bulundu. Baba uyarılara aldırış etmeyen oğlunu korkutmaK için çocuğun üzerine gazyağı döküp kibriti ateşledi. Üzerindeki yağın alev almasıyla talihsiz çocuğun vücudunda ciddi yanıklar oluştu.

Anne, dava açtı

Oğlunun çığlıklarını duyan anne Shazia ve baba Peder Nazir alevleri söndürmek için çaresizce yanan çocuğun üzerine battaniye ve giysi attı. Ancak bu çabalar çocuğu kurtarmaya yetmedi.

12 yaşındaki çocuk hastaneye kaldırıldıktan 2 gün sonra hayatını kaybetti. Anne ise iki gün oğlunun yasını tuttuktan sonra kocasına dava açtı. Tutuklanan baba Peder Nazir, 24 Eylül'de hakim karşısına çıkacak.

Yerel polis memuru Salim Khan, Shaheer ödevini tamamlamak yerine uçurtma uçurmak için dışarı çıkmakta ısrar ettiğinde Nazir'in öfkelendiğini söyledi.