Mahkemeden emsal karar! Tutanak tutulması gerekiyor Mahkemeden emsal karar! Tutanak tutulması gerekiyor

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında öğrenciler sınava girecekleri okullara geldi. Öğrenciler kontrollerin ardından okula girdi.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ortaokul 8. sınıfta eğitim gören öğrencilere yönelik yapılan LGS kapsamındaki merkezi sınavın ilk oturumu başladı. Yurdun her yerinde öğrenciler sınava girerken, velilerin okul dışındaki heyecanı dikkat çekti. Bazı veliler okul duvarına çıkarak, sınava giren çocuklarını görmeye çalıştı.

Lgs Sınavv

"ÇALIŞTIĞIMI VE EMEK VERDİĞİMİ BİLİYORUM"

İki oturumda yapılan sınava girecek adaylar, sabah erken saatlerden itibaren velileriyle birlikte okullara geldi. İstanbul'daki 565 okulda, 193 bin 80 öğrenci sınava girerken, Beşiktaş'taki Ali Yalkın Ortaokulu'nda öğrenciler içeriye alınana kadar okul bahçesinde heyecanlı bekleyişlerini sürdürdü.

Heyecan yapmamaya çalıştığını, strese girmek istemediğini söyleyen Nur Tekeli, "Çünkü, çalıştığımı ve emek verdiğimi biliyorum. İnşallah da karşılığını alacağım. Çok yorucuydu. Son sınavı da artık yapacağım ve atlatacağım, her şey bitecek." dedi.

A A 20240602 34753986 34753985 L G S M E R K E Z I S I N A V I B A S L A D I

GÖREVLİLERCE YAPILAN KONTROLLERİN ARDINDAN SINAV SALONUNA ALINDILAR

Anne İpek Tekeli ise yorucu bir sene geçirdiklerini belirterek, çocukların emeklerinin karşılığını almasını diledi. Bu senenin kendisi için güzel ve yorucu geçtiğini kaydeden Mert Ali Öztürk, heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Ailelerine sarılarak, sınav hakkında son konuşmaları yapan öğrenciler, güvenlik kontrollerinin ardından okullara girdi. Yanlarında fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesi, geçerli kimlik kartı ile en az iki koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulundurmalarına izin verilen öğrenciler, görevlilerce yapılan kontrollerin ardından sınav salonlarına alındı.

Kaynak: Anadolu Ajansı