Ankara'nın Mamak ilçesinde bir ilkokulda müdür, müdür yardımcısına, ''Ben senin Tazmanya canavarının'' sözleriyle tacizde bulunmuştu.

Ankara'nın Mamak ilçesindeki Şehit Öğretmen Nesrin İnigür İlkokulu müdürü 53 yaşındaki A.Y., iddiaya göre müdür yardımcısı 35 yaşındaki E.B.ye hem sözlü hem de fiziki tacizde bulunmaya başladı.

A.Y.'nin defalarca karşı koymasına rağmen odasında kapıyı kapatarak rızası dışında kendisine sarılmaya ve dudağından, yanağından ensesinden öpmeye çalıştığını iddia eden E.B., okul müdürü hakkında şikayetçi oldu.

Cips paketinden fare çıkmıştı! BİM'den açıklama geldi Cips paketinden fare çıkmıştı! BİM'den açıklama geldi

"BİR KERE ISIRSAM NE OLUR, SANA TECAVÜZ EDECEĞİM"

A.Y.'nin odasından çıkarken kendisine "Off hepsi senin mi bir kere ısırsam ne olur" gibi sözler söylediğini anlatan E.B., "Bana 'ben senin tazmanya canavarınım, öyle bir hayvan var biliyor musun çiftleşme zamanında eşini inine kapatarak defalarca yapıyor ta ki hamile kalana kadar ben de sana öyle yapacağım, seni bu okula kapattım sana ben de tecavüz edeceğim' dedi" ifadelerini kullandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında A.Y. hakkında 'Cinsel taciz' ve 'Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı' suçlarından 16,5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

UZAKLAŞTIRMA KARARI

Olayın ardından A.Y., kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu ve hedef haline getirildiğini öne sürerek E.B hakkında uzaklaştırma talebinde bulundu.

Talebi değerlendiren Ankara 2. Aile Mahkemesi tacize uğrayan müdür yardımcısı E.B. hakkında, bir ay süreyle uzaklaştırma kararı verdi.