Olay, dün akşam saatlerinde Ankara'nın Yenimahalle ilçesi, İvedik Organize Sanayi Bölgesi'nde meydana geldi.

Ağabeyini iş yerinde ziyaret eden Ankara Büyükşehir Belediyesi işçisi Ömer Güvenir ile ağabeyinin stajyeri Zekeriya Baldemir'e, yolun karşısına geçerken Özgür A. yönetimindeki araç çarptı.

Araç, yaklaşık 100 metre ileride başka bir araca çarparak durdu. Ömer Güvenir, olay yerinde can verirken, aracın altında sürüklenen Zekeriya Baldemir ağır yaralandı.

Ölümlü kazaya karıştı, sürücü koltuğuna eşini geçirmeye çalıştı

Ticaret Bakanlığı ekipleri Ankara'da marketleri denetledi Ticaret Bakanlığı ekipleri Ankara'da marketleri denetledi

"ARABAYI SEN KULLANIYORDUN"

Alkollü olduğu öne sürülen ve polis ekipleri gelmeden sürücü değişikliği yapmak isteyen Özgür A'ya çevredekiler müdahale etti. O anları kayda alan bir kişinin, aracı eşinin kullandığını iddia eden sürücü Özgür A.'ya, "Arabayı sen kullanıyordun. Arabayı bayan kullanıyordu diyemezsin. Hepimiz şahidiz burada" dediği duyuldu.

Başka bir kişinin de "Şu anda alkollüsün" dediği, görüntüde yer aldı. Vatandaşlar, gelen polis ekiplerine aracı Özgür A'nın kullandığını söylerken, polis merkezinde de görgü tanığı olarak ifade verdiler.

Aracı kullandığı belirlenen Özgür A. gözaltına alınırken, eşi de ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

EŞİ SUÇU ÜSTLENMEYE ÇALIŞMIŞ

Yaşamını yitiren Ömer Güvenir'in cenazesi, Ankara Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi.

Ömer Güvenir'in kardeşi Yaşar Güvenir, ağabeyi ile yanındaki kişiye karşıya geçmek isterken aracın çarptığını söyleyerek, "Süratle gelen bir araç çarpmış. Sürücü daha sonra başka bir araca çarparak durmuş. Sürücünün eşi suçu üstlenmeye çalışmış. Arabayı kullanan kişi alkollüymüş. Ağabeyim oraya büyük ağabeyimizi ziyarete gitmiş. Yaralı çocuk ise ağabeyimin çalıştığı şirkette stajer. Biz yandık, mahvolduk. Şikayetçiyiz" dedi.

Ömer Güvenir'in kayınbiraderi İsrafil Ünal da sürücünün alkollü olduğunu ileri sürerek şikayetçi olduklarını söyledi. Kazayla ilgili inceleme devam ediyor.

Editör: Yudum Özel