Kuzey Irak'ta süren Pençe Kilit operasyonu sırasında teröristler tarafından açılan taciz ateşiyle şehit olan Piyade Uzman Çavuş Sercan Baş, İstanbul'da ebediyete uğurlandı.

Irak'ın kuzeyinde süren Pençe Kilit operasyonu sırasında terör örgütü PKK tarafından açılan taciz ateşiyle şehit olan 26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Sercan Baş, İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı.

Türk-İş Başkanı'ndan önemli açıklamalar! Maaşını ve temsil giderini de paylaştı! Türk-İş Başkanı'ndan önemli açıklamalar! Maaşını ve temsil giderini de paylaştı!

Şehidin cenazesi, Kağıthane'deki baba ocağından helallik alındıktan sonra Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Camisi'ne getirildi. Şehidin babası Recep ve annesi Sevgi Baş, taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, TBMM Başkanvekili Celal Adan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 1. Ordu Komutanı Kemal Yeni, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve çok sayıda askeri personel katıldı.

Öğle namazı sonrasında İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş, cenaze namazını kıldırdı.

Şehidin cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Edirnekapı Şehitliği'nde ebediyete uğurlandı.