Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı resmi törenle karşıladı. Prens Selman, Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda katledilmesinden sonra ilk Türkiye ziyaretini yapmış oldu.

Veliaht Prens Selman'ın makam aracını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, araca protokol kapısına kadar refakat etti.

96. Gazi Koşusu'nun kazananı belli oldu! 96. Gazi Koşusu'nun kazananı belli oldu!

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gelen Prens Selman'ı ana giriş kapısında karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Muhammed bin Selman'ın tören alanındaki yerlerini almaları sonrasında, 21 pare top atışı eşliğinde 2 ülke milli marşları çalındı. Prens Selman, Muhafız Alayı Tören Kıtası'nı selamladı.

Törende, tarihteki 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de bulundu.

2 ülke heyetlerinin takdimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Muhammed bin Selman, merdivenlerde Türkiye ve Suudi Arabistan bayrakları önünde tokalaşarak gazetecilere poz verdi.

Erdoğan ve Muhammed bin Selman, heyetler arası görüşme gerçekleştirecek.

CEMAL KAŞIKÇI CİNAYETİ

Suudi Arabistan, İstanbul'daki başkonsolusluğunda vatandaşı Gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı öldürme suçunu işlediği için kamuoyunda tepki çekerken Türkiye'nin konuyla ilgili kararlı duruş sergilememesi eleştirileri beraberinde getirmişti.

Erdoğan'ın Prens Selman ile görüşmesinde hangi konular üzerinde durulacağı merakla bekleniyor.