İsrail ordusunun Refah'a düzenlediği İHA saldırısında 2 Filistinli hayatını kaybetti İsrail ordusunun Refah'a düzenlediği İHA saldırısında 2 Filistinli hayatını kaybetti

Rusya devlet haber ajansı TASS'a göre, mahkeme perşembe günü Genelkurmay Başkanı Yardımcısı Korgeneral Vadim Şamarin'in "önlem olarak" tutuklu yargılanmasına karar verdi. Korgeneralin tutukluluk süresi başlangıçta iki ay olarak belirlendi.

Yetkililer, Şamarin'in kamu ihaleleri verirken "çok büyük miktarda rüşvet" kabul ettiğini belirtti.

Rusya'nın büyük suçları soruşturan Soruşturma Komitesi, perşembe günü yaptığı açıklamada, korgeneralin bir telefon üretim tesisinin yöneticilerinden "genel himaye" karşılığında 36 milyon ruble aldığı ve Savunma Bakanlığı sözleşmeleri yoluyla daha yüksek ürün tedariği sağlama garantisi verdiği suçlamasında bulundu.

Telefon üretim tesisinin genel direktörü ve baş muhasebecisinin de gözaltına alındığı bildirildi. Şamarin, Rusya Savunma Bakanlığı'nda yolsuzlukla mücadele kapsamında tutuklanan üçüncü yüksek rütbeli asker oldu. Kremlin, orduda bir tasfiye süreci başlatıldığı iddialarını reddediyor.

Kaynak: T24