Kısa bir süre önce Avrupa Komisyonu tarafından Schengen vizelerinde yapılan yüzde 12 zam bugün itibariyle uygulanmaya başladı. Bugünden itibaren vize başvurusu yapacak kişiler, zamlı fiyattan vize başvurusu yapması gerekecek.

Ülkemizde uzun zamandır vize randevusu ve vize reddi konusunda büyük sıkıntıların yaşandığı Schengen vizesini almak bugünden itibaren daha da zorlaşacak. Komisyon tarafından yapılan açıklamada Schengen vizesi ücretlerine yüzde 12 zam geldiği duyuruldu. 

SCHENGEN VİZESİ ZAMLA BİRLİKTE NE KADAR OLDU?

Kısa bir zaman önce Avrupa Komisyonu tarafından alınan kararla, 29 Avrupa ülkesine vizesiz giriş için oluşturulan Schengen vizesinin fiyatlarına yüzde 12 zam yapılması kararlaştırılmıştı. Bütün dünyada geçerli olacak bu yeni zamlı fiyatlar bugünden itibaren uygulanmaya başlanacak. 

Rusya'dan NATO'nun nükleer silah söylemine ilişkin çarpıcı açıklama! Rusya'dan NATO'nun nükleer silah söylemine ilişkin çarpıcı açıklama!

Bugünden itibaren geçerli olacak olan zam ile birlikte; Geçtiğimiz hafta 80 euro olan Schengen vizesi bugünden itibaren yetişkinler için 90 euroya çıkarken 6-12 yaş arasındaki çocuklar için ise 40 eurodan 45 euroya çıkarıldı. 

Kaynak: SonDakika.com