Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Geçen senenin mayıs ayında sosyal medya hesapları üzerinden yayımlamaya başladığı ve siyaset-mafya-sermaye ilişkileriyle ilgili önemli ifşalarda bulunduğu videolarıyla gündem olan organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarına Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, İstanbul Cumhuriyet Savclığı'na suç duyurusunda bulundu.

MGK bildirisinde kritik ifadeler: 'Yunanistan'a karşı her türlü aracı kullanacağız' MGK bildirisinde kritik ifadeler: 'Yunanistan'a karşı her türlü aracı kullanacağız'

Sosyal medya hesabından suç duyurusu dilekçesinin görüntüsünü paylaşan Enginyurt, "Sedat Peker, 1 yılı aşkın zamandır anlatıyor, gösteriyor, ifşa ediyor. Kimseden tık çıkmıyor, sorumlu makamlar duymazdan geliyor" dedi.

Enginyurt paylaşımının devamında, "Sedat Peker ne diyor araştırılsın dedim ve İstanbul Cumhuriyet Savclığı'na suç duyurusunda bulundum. Bekir Bozdağ ve savcıları göreve davet ediyorum" ifadelerini kullandı.