Rusya-Ukrayna arasındaki savaş, Çin-Tayvan gerginliği, Sırbistan ve Kosova arasındaki çatışmayla beraber yeni bir yere doğru gidiyoruz. İstikametimizi 'adalet, özgürlük ve en önemlisi barış' gibi kavramlarla yorumlayamazsak yalpalanmak kaderimiz olabilir. Buna uygun zeminimiz de maalesef yok.

3. Dünya Savaşı çıkacak mı? sorusunu tüm dünya merak ediyor. Balkanlar patlamaya hazır bomba gibi. Ukrayna ve Rusya savaşı devam ediyor. Savaş çanları çalıyor mu? dersiniz...

NATO, Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşı kontrol altına almak için nisbeten çaba sarfederken daha tehlikeli olabilecek bir kriz kapının eşiğinde. Pekin yönetimi, ülkenin bir parçası olarak gördüğü Tayvan'a dönük 'Tek Çin' politikasını tekrar yazdı. 

Bilindiği üzere tarih kitapları kahramanlık öykülerini yazan devletler ve liderlerle doludur. 21. yüzyılda bir bir çıkan gerilimler ve savaşlara bakıldığında "Tarih Tekerrürden İbarettir." sözü bir kez daha anımsatıyor. 2. Dünya Savaşı'ndaki hatalardan ders alarak yola çıkmak kulağa daha doğru geliyor. 

Şeytan Ayetleri yazarı Salman Rüşdi'ye saldırı! Şeytan Ayetleri yazarı Salman Rüşdi'ye saldırı!

Ne kadar endişelensek de kim olduğumuz, nerede olduğumuz ve NATO'nun bundan sonra ne yapacağı merak ediliyor.