Öz Taşımacılık İş Sendikası'nın kısa sürede yaptığı faaliyetler...

Öz Taşımacılık İş Sendikası'nın kısa sürede yaptığı faaliyetler...

Yeni bir anlayış yeni bir konfederasyon, Öz Taşımacılık İş Sendikası geçen sene Ankara Valiliği İl Sivil Toplumlar İlişkiler Müdürlüğüne tescil edilerek kuruluş aşamasını tamamlamış 499 kodla Üyelik işlemlerine başlamıştır. 

Öz Taşımacılık İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa GÖL'ün sendika ile ilgili yaptığı basın açıklaması:

Taşımacılık Sektörü sanki birilerinin tekelinde imiş gibi algı oluşmuş (örnek vermek gerekirse biri demiryollarını, diğeri kargo, Ptt, Karayolları, belediyelere ait raylı sistemler diyebiliriz.)

ÇALIŞANLAR MAĞDUR EDİLDİ


KHK ile kadroya geçemeyen taşımacılık iş kolu çalışanları mağdur edilmiştir. Sebep ise sadece mevcut sendikaların kendi alanlarında dar kalmasındandır.


Sektörde sendikal anlayışa baktığımızda taşımacılık işkolunda faaliyet gösteren bazı sendika başkanlarının sektörle alakası olmayan kişilerden oluştuğu da bir gerçektir. 

Sendikamızın kuruluş aşaması yukarıda kısaca açıklamak istediğimiz sorunlara çözüm bulmak için, yeni bir anlayış yeni bir konfederasyon mantığıyla yola çıktık. Çıktığımız yolda ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıkmaya başladı.


Kendileri dev aynasında görenlerin, bugüne kadar işçinin yanında yer almayanların, bir anda işçi kardeşlerimizin yanlarına gelmeleri veya onları ziyaret etmeleri bizleri de memnun etmiştir.


Sektörü bölmek değil tüm taşımacılık sektörünü bir arada birleştirmek amacı ile  yola çıkan ÖZ TAŞIMACILIK SENDİKASI 11-12-2018 tarihinde Ankara Valiliği İl Sivil Toplumlar İlişkiler Müdürlüğüne tescil edilerek kuruluş aşamasını tamamlamış 499 kodla Üyelik işlemlerine başlamıştır.


Değerli Dava Arkadaşlarım;


7 aylık bir dönemde ÖZ TAŞIMACILIK İŞ SENDİKASI OLARAK 24 ilde il temsilcilerimizi faaliyete geçirdik. Üyelik işlemleri hızla devam etmekte diğer illerde en kısa zamanda temsilcilik atamaları yapılacaktır.  


ÖZ TAŞIMACILIK İŞ SENDİKASI’nın emir ve prensiplerinde bir başka sendika hakkında beyanda bulunmayacağı açıkken
sektörde şuan birinci sendika olan malum sendikanın bizler hakkında asılsız ve yalan beyanlarda bulunmaları sebebiyle bize de söz hakkı düşmüştür.

Bu sendikaları sizlerin huzurunda bir kez daha uyarıyorum. BİZ KİMSENİN VEYA HER HANGİ BİR KİŞİNİN SENDİKASI DEĞİL İŞÇİNİN BİZE VERDİĞİ YETKİ ÇERCEVESİNDE KURULMUŞ BİR SENDİKAYIZ..

Malum Sendikaya gelince ;


Ben malum sendikanın başkanını tanımam ama biraz araştırma yaptığımda sektörde çalışmayan metal veya tarım sektöründe emekli biri olarak sosyal medyadan bilgi sahibiyim.


Ben bu sendikayı kurarken emekli ve halen servis şoförlüğü yapmaktayım. Bunu açıkça söylemekten gurur duyuyorum. Bizi bu yoldan kimse döndüremez. Görecekler ki Öz Taşımacılık İş Sendikası sektörde birleştirici ve çözüm odaklı bir sendika olacaktır.

Sosyal medyada gezen haberlere de bir göz attığımızda malum sendikanın özellikle  Ankara İBB çalışan üyeleri (Ramazan Bayram) şekerlerini sendikanın önüne  gelerek sendika binasının kapısının önüne dökmesini niye açıklamadığınız.  


Bununla yetinmediniz kapıları kilitleyerek sendika binasını kilitlenmek ne manaya geliyor. O binayı bu işçi kardeşlerimizin alın teri olan sendika aidatlarından alındığını da unutmasınlar.

KENDİ KAPISININ ÖNÜNÜ SÜPÜREMEYEN ZİHNİYETE, DAHA 7 AYLIK ÖZ TAŞIMACILIK İŞ SENDİKASI İLE İLGİLİ YALAN SÖYLEYENLERE, BİR TEK SÖZÜMÜZ VAR; ELİNİZDE BİR BELGE VARSA SAVCILIK ORADA YOKSA GEMİNİZ SU ALMAYA BAŞLADI BU OKYANUSDA BATMANIZ YAKINDIR.

ÖZ TAŞIMACILIK İŞ SENDİKASI OLARAK HEDEFLERİMİZ.


1-İşçinin temsil etmediği hiçbir oluşumda yer almamak.
2-% 70 İhale kapsamında bulunan KİT veya Kamu da çalışan işçi Kardeşlerimizin diğer çalışanlar gibi kadro almaları için çalışma yapmak bu konuca çözüm üreten bir sendika olmak.
3-Türkiye İstatistiklerinde belirtilen ücret skalasında yaşana bilen bir ücret alması yönünde çözüm üretmek.
4-Sosyal ve Kültürel etkinliklerde bulunarak üyelerinin sorunlarına çözüm önerileri dile getiren bir sendika olmak
5-Toplu İş Sözleşme Süreçlerinde ortak metinde mutabakat sağlayarak birlikte hareket etmek.
6-Ayrıştırıcı ve bölücü değil Sektörde Sorunlara Akademik bir yaklaşımla çözüm üreten, birleştiren bir sendika olmak

SONUÇ OLARAK


Türkiye'de mevcut konfederasyonlara bağlı sendikalara karşı büyük bir tepkinin olduğundan dolayı yeni bir anlayış yeni bir konfederasyon kurmak için tamamının işçilerin temsil ettiği;


1-HAVA DEMİRYOLU KARA TAŞIMACILIĞI VE KARGO KURYE İŞÇİLERİ SENDİKASI (ÖZ TAŞIMACILIK İŞ SENDİKASI)

2- BELEDİYE VE GENEL HİZMETLER İŞÇİLERİ SENDİKASI (ÖZ HİZMET İŞ SENDİKASI )

3- BÜRO TİCARET GÜZEL SANATLAR KOOPERATİFLERİ ÇALIŞANLARI İŞÇİLERİ SENDİKASI ( ÖZ BÜRO SEN )

4-ÖZ HABER İLETİŞİM İŞÇİLERİ SENDİKASI (ÖZ HABER İŞ SENDİKASI )

5- KAMU VE ÖZEL SAĞLIK SOSYAL HİZMETLERİ İŞÇİLERİ SENDİKASI (ÖZ SAĞLIK SEN)

6-ÖZ TEKSTİL DOKUMA HAZIR GİYİM VE DERİ SANAYİİ İŞÇİLERİ SENDİKASI (ÖZ  TEKSTİL İŞ SENDİKASI)  

7-ÖZ HAK MADEN İŞÇİLERİ SENDİKASI (ÖZ HAK MADEN İŞ )  kurulmuş olup kongrelerini tamamlayıp yakın zamanda da Konfederasyon ismini de açıklayacaktır. Bu oluşunda olmaktan gurur duyuyoruz. Hedefimizin tek bir amacının olduğu o da işçinin temsil işçinin yönettiği sendikalar olmaktır. 


 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık