Miraç Kandili, 'yukarı çıkma vasıtası, merdiven' anlamlarına gelen kelime ile adlandırılmıştır. Mescid-i Harâm'dan Mescid-i Aksâ'ya gidiş ve ardından göğe yükseliş şeklinde gerçekleştiği rivayet edilen hadise mübarek üç aylar içerisinde yer alıyor. Miraç Kandili mesajları ve sözleri bu anlamda dini değerleri hatırlamakla birlikte günün anlam ve önemine vurgu yapmak üzere çok aranıyor. İşte; ayetli, kısa, uzun, dualı ya da resimli kandil mesajları

Yazılı Kandil Mesajları 

Miraç Kandili Mesajları 1: Namaz müminin Miracıdır. Hayırlı Kandiller

Miraç Kandili Mesajları 2: Mevla çekirdeğe orman gizlemiş, yılanın zehrine dermen gizlemiş, tahıl tanesine harman gizlemiş, mübarek gecelere cennet gizlemiş. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.

Miraç Kandili Mesajları 3: Bu güzel gecenin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Miraç Geceniz Mübarek Olsun.

Miraç Kandili Mesajları 4: Ey Rabbim! Bu gece şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa nasiplenmeyi kısmet eyle. Miraç kandiliniz mübarek olsun!

Miraç Kandili Mesajları 5: Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak gibi yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların sizleri sırılsıklam etmesi dileğiyle... Kandiliniz mübarek olsun!

Miraç Kandili Mesajları 6: Sen ki; suskun gönüllerde saklı kalanları bilirsin, ne arzu ediyorsak en hayırlısını naip et bize Allah'ım... Hayırlı kandiller.

Miraç Kandili Mesajları 7: Ellerin duaya uzandığı sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle...

Miraç Kandili Mesajları 8: Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla'ya aç... Bugün günahlarından olabildiğince kaç çünkü bugün Miraç kandili... Miraç Kandiliniz mübarek olsun!

Miraç Kandili Mesajları 9: Miraç kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Miraç Kandili Mesajları 10: Ey Rabbim! Bu gece şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa nasiplenmeyi kısmet eyle. Miraç kandiliniz mübarek olsun!

Miraç Kandili Mesajları 11: Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak gibi yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların sizleri sırılsıklam etmesi dileğiyle... Kandiliniz mübarek olsun!

Miraç Kandili Mesajları 12: Tüm İslam aleminin Miraç Kandili kutlu olsun.. Böyle mübarek bir günde tüm dualarımızın kabul olması dileğiyle.. Herkese hayırlı günler.

Terör örgütü DHKP/C ve MLKP operasyonunda 21 kişiye gözaltı Terör örgütü DHKP/C ve MLKP operasyonunda 21 kişiye gözaltı

Miraç Kandili Mesajları 13: İnsanı miraca götüren yol barıştan, sevgiden ve kardeşlikten geçer. Birlik ve beraberlik içinde Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandili Mesajları 14: Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandili Mesajları 15: Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, binbir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Miraç kandilin mübarek olsun...

Miraç Kandili Mesajları 16: Güneş geçer gece gelir. Yaşam biter, ölüm gelir. Unutulduğunu sansa da insan, her önemli günde akla ilk yürekten sevilenler gelir. Yüzünde nur, aklında ilim, kalbinde Allah, La ilahe illallah. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandili Mesajları 17: Bir gece, kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (Muhammed) kulunu Mescid-i Harâm'dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya götüren Allah noksan sıfatlardan münezzehtir; O, gerçekten işitendir, görendir. (İsra / 1 )

Miraç Kandili Mesajları 18: İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle... Kandilinizi en içten dileklerimle kutlarım.

Miraç Kandili Mesajları 19: Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Kandiliniz mübarek olsun!

Miraç Kandili Mesajları 20: Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun...

Miraç Kandili Mesajları 21: Kandil gönüllerin kardeşlikle çarpıştığı ellerin dualarda buluştuğu gündür. Bugünü hakkıyla geçirebilenlerden olmak duasıyla hayırlı kandiller.

Resimli Kandil Mesajları