Sicil affı Resmi Gazete'de yayımlandı mı? İşte merak edilen sorunun cevabı...

Sicil affında son dakika gelişmeleri, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren teklifin TBMM'den geçmesiyle gündeme geldi. Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanuna göre; 2 bin TL ve altı alacakların tasfiyesi, senet-kredi borçları için sicil affı gibi değişiklikler torba teklifte yer alıyor. Sicil affının Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla, borçlular yeni düzenlemeden yararlanabilecekler.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI MI?

Sicil affının Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmesi bekleniyor. Söz konusu af hakkında henüz Resmi Gazete'de bir detay yok. Bu kapsamda bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.

4A, 4B, 4C'liler için son dakika gelişmesi! Yılbaşından sonra en düşük maaş.... 4A, 4B, 4C'liler için son dakika gelişmesi! Yılbaşından sonra en düşük maaş....

SİCİL AFFI TBMM'DEN GEÇTİ

Sicil affı için yasa teklifi TBMM'ye gönderildi. KYK borç faizlerinin silinmesi, icra takibindeki 2 bin TL ve altı alacakların tasfiyesi, senet-kredi borçları için sicil affı gibi değişiklikleri içeren ekonomi düzenlemelerine ilişkin teklif TBMM'den geçerek yasalaştı.